Застрахователите ще търсят обезщетение от пияните шофьори

Автор: Екип Varna24.bg
Коментари (0)
12:25 / 09.05.2009
628
Застрахователните компании ще могат да търсят неустойки от причинител на катастрофа, който е бил в нетрезво състояние и е предизвикал инцидент с пострадали. Така пияните шофьори може да плащат суми от рода на 100-200 хиляди лева, заявиха от Асоциацията за защита на застраховани и пострадали при пътни произшествия.

От 30 април до 5 май по пътищата на страната са загинали 20 души, повечето млади хора - до 35 години, а с опасност за живота са 14 души.

В случай на Пътно-транспортно произшествие, виновният водач може да не представи на застрахователната си компания своята част от констативния протокол.

Затова от асоциацията препоръчват при лека катастрофа да се съставя констативен протокол от шофьорите, но веднага КАТ да бъде уведомяван за инцидента, а ако сте изряден ще ви поемат обезщетението.

Източник: bTV


Виж коментарите (0)
Още новини от Национални новини:
Проф. Георги Касчиев: В АЕЦ "Козлодуй" е избран най-скъпият възмо...
Почина един от най-добрите ни гастроентеролози!
Външният министър съобщи важна новина за визите за САЩ
Проговори една от жените, пострадали след поставяне на ботокс
Майката на двете деца от Вакарел е направила самопризнания, вече ...
Експерт: Пепи Еврото е високоинтелигентен човек. Елфите твърдят, ...


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@varna24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Varna24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Varna24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).