Новини
Спорт
Справочник
Обяви
Вход
close




ЗАРЕЖДАНЕ...
Начало
Анализи
Варна
Спортни
Регионални
България
Международни
Любопитно
Галерии
Личности
RSS
Всички
Бизнес
Други
Институции
Криминални
Общество
Желязков: Започваме 2025 г. с минус 10 млрд. лева, тази сметка трябва да бъде платена сега
Автор: Ваня Кузманова 11:00 / 19.02.2025Коментари (1)1104
© Булфото
"Тази година я започваме с минус 10 милиарда лева. Това е 3% дефицит, което е 6 млрд. лева и неразплатени задължения от миналата година в размер на над 4 млрд. лева. И тази сметка трябва да бъде платена сега", заяви премиерът Росен Желязков преди редовното правителствено заседание, предаде репортер на "Фокус".

"Когато се упражняват върху бюджета най-вокалните представители на опозицията, нека да си припомнят една хубава българска поговорка и да си я повтарят – ако не на глас, то поне наум. Понеже обединената опозиция в лицето на "ДПС-Ново начало" и ПП-ДБ хармонират в тенденциите си на говорене за проектобюджета, ние като една сложна опозиция, в която имаме десни партии и лява партия, трябва да управляваме в условия на консенсус. Политическите цели за благоденствието на нацията са от по-голямо значение от теснопартийните и налагат да се правят политически компромиси. Имаме необходимата чуваемост, защото преследваме цели, които са с хоризонт, по-дълъг от 2025 г.", каза още премиерът.

По думите му управленската програма на правителството ще бъде разгледана още тази седмица. "Надявам се тя да отговори на всички въпроси и очаквания на обществото. Водили сме се от ясни политически цели и приоритети на управлението, свързани със стабилизиране на публичните финанси, ясна политическа цел за членство в еврозоната от 1 януари 2026 г., модернизацията на страната, сигурност на българските граждани, нарастване на доходите", допълни Желязков.



Още по темата: общо новини по темата: 521
06.03.2025 »
06.03.2025 »
06.03.2025 »
06.03.2025 »
06.03.2025 »
06.03.2025 »
предишна страница [ 1/87 ] следващата страница






Зареждане! Моля, изчакайте ...
Aнонимен
на 19.02.2025 г.
0
 
 
само толкова ли. пак стъкмистика да нагодите бюджета така че да ни приемат зорлен в еврозоната. те не ни искат вие продажниците се пъните да ни вземат и жълтите стотинки които имаме.
Коментарите са на публикуващите ги. Varna24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.
ИЗПРАТИ НОВИНА
« Ноември 2024 г. »
пон
вто
сря
чтв
пет
съб
нед
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Виж още:
Актуални теми
Бюджет 2025
Григор Димитров в турнири през 2025-а година
Катастрофи в България
ТВ и шоу сезон 2024/2025 г.
България и Войната в Украйна
назад 1 2 3 4 5 напред
Абонамент
Абонирайте се за mail бюлетина ни !
Абонирайте се за нашия e-mail и ще получавате на личната си поща информация за случващото се в Варна и региона.
e-mail:
Анкета
Ако днес имаше местни избори във Варна?
Аз съм гласувал/а за кмета и отново бих го подкрепил/а
Аз НЕ съм гласувал/а за кмета, но бих го подкрепил/а
Аз съм гласувал/а за кмета, но вече не бих го подкрепил/а
Аз НЕ съм гласувал/а за кмета и отново не бих го подкрепил/а

РАЗДЕЛИ:
Новини
Спорт
Справочник
Обяви
Потребители
ГРАДОВЕ:
Пловдив
Варна
Бургас
Русе
Благоевград
ЗА НАС:

За контакти:

тел.: 0888 53 26 24

novini@varna24.bg

За реклама:

Тарифи (виж)
Договори избори 2024

тел.: 0887 45 24 24

office@mg24.bg

Екип
Правила
Варненци във facebook
RSS за новините
Футбол на живо по телевизията
Статистика: