Какви са таро картите, с които гледаме в бъдещето?
Някои хора се опитват да надникнат в бъдещето, а други да изясняват миналото. И в двата случая те често прибягват до четенето на карти Таро.
Четенето на карти Таро е форма на картомантия, при която практикуващите използват карти Таро, за да получат представа за миналото, настоящето или бъдещето. Те формулират въпрос, след което теглят карти, за да ги интерпретират.
Таро е набор от карти. Те са са изобретени в Италия през 1430-те години, като към съществуващия пакет от четири бои е добавен пети цвят от 21 специално илюстрирани карти, наречени"триумфи“и странна карта, наречена "глупакът“. (Глупакът не е произходът на съвременния жокер, който е изобретен в края на 19 век като вале без боя в играта на юкър .)
Те се деялят на следните видове карти:
Големите (старши) аркани. Те обикновено са 22 карти. Всяка има собствен дизайн и име.
Големи аркани от Таро Райдър–Уейт
0 – Шут, Глупак, Безумец
I – Магьосник, Фокусник
II – Върховна жрица, Жрица, Папеса, Попадия
III – Императрица, Господарка
IV – Император, Господар
V – Върховен жрец, Папа, Поп, Свещеник, Йерофант
VI – Влюбени
VII – Колесница, Карета
VIII – Сила
IX – Отшелник
X – Богатство, Колело на Съдбата (Фортуна)
XI – Справедливост, Правосъдие
XII – Обесен, Предател
XIII – Смърт
XIV – Умереност
XV – Дявол
XVI – Кула, Божий дом, Светкавица
XVII – Звезда
XVIII – Луна
XIX – Слънце
XX – Съд, Присъда, Възкресение, Ангел
XXI – Свят
Малки аркани
Малките аркани обикновено са 56 карти, групирани в четири бои: Мечове, Чаши, Жезли и Монети или "Пентакли“.
Всяка боя съдържа 14 карти. Това са асо, двойка, тройка и така нататък до десятка, последвани от "придворни“ или "фигурни карти“ – Паж (или Дъщеря, Вале), Рицар (или Син), Дама (или Майка), Крал (или Баща, Поп). Позицията на Асото в поредицата от малки аркани се определя само от приетото споразумение, то може да стои както в началото на поредицата (тоест може да се счита всъщност за Единицата на съответния цвят), така и след краля (тоест може да се счита за най-високата от фигурните карти). В съвременните практики за гадаене с помощта на колодата таро по-често се използва първият вариант.