Новини
Спорт
Справочник
Обяви
Вход
close




ЗАРЕЖДАНЕ...
Начало
Анализи
Варна
Спортни
Регионални
България
Международни
Любопитно
Галерии
Личности
RSS
Всички
Други
Кино и филми
Културни
Личности
Музика
Кулинарни
Любимка на хиляди по света бе диагностициран с рак на кожата за втори път
Автор: Екип Varna24.bg 16:46 / 23.03.2025Коментари (0)981
© Ian West/PA
Комедийната актриса Катрин Райън е диагностицирана с рак на кожата за втори път, пише BBC.

В своя подкаст и социалните мрежи канадската звезда потвърди, че наскоро е премахнала ракова бенка на ръката си и ще има допълнителна процедура следващата седмица, за да се увери, че всичко е изчезнало.

41-годишната стендъп комедиантка бе диагностицирана с рак за първи път през 2004 г., когато е била студентка в Торонто. В резултат на това от бедрото й е извадена бучка с размерите на топка за голф.

Райън разкри, че първоначално лекарят й е отхвърлил притесненията за рак, но тестовете показали, че бенката е "ранен меланом“.

Какво представлява меланомът?

Меланомът, известен също като злокачествен меланом, е вид рак на кожата, който може да се разпространи в други органи в тялото. Меланомите са по-рядко срещани от немеланомните видове рак на кожата, но са една от най-опасните форми на рак на кожата, според British Skin Foundation.

Те могат да се развият от съществуващи бенки, но по-често се появяват като нови белези по кожата, казват от благотворителната организация.

Меланомът може да се появи навсякъде по тялото, но най-често засегнатите области са гърбът при мъжете и краката при жените.



Още по темата: общо новини по темата: 440
30.03.2025 »
28.03.2025 »
27.03.2025 »
27.03.2025 »
27.03.2025 »
27.03.2025 »
предишна страница [ 1/74 ] следващата страница






Зареждане! Моля, изчакайте ...

Все още няма коментари към статията. Бъди първият, който ще напише коментар!
ИЗПРАТИ НОВИНА
Виж още:
Актуални теми
Абонамент
Абонирайте се за mail бюлетина ни !
Абонирайте се за нашия e-mail и ще получавате на личната си поща информация за случващото се в Варна и региона.
e-mail:
Анкета
Ако днес имаше местни избори във Варна?
Аз съм гласувал/а за кмета и отново бих го подкрепил/а
Аз НЕ съм гласувал/а за кмета, но бих го подкрепил/а
Аз съм гласувал/а за кмета, но вече не бих го подкрепил/а
Аз НЕ съм гласувал/а за кмета и отново не бих го подкрепил/а

РАЗДЕЛИ:
Новини
Спорт
Справочник
Обяви
Потребители
ГРАДОВЕ:
Пловдив
Варна
Бургас
Русе
Благоевград
ЗА НАС:

За контакти:

тел.: 0888 53 26 24

novini@varna24.bg

За реклама:

тел.: 0887 45 24 24

office@mg24.bg

Екип
Правила
Статистика: