53 са загиналите по време на антиправителствените протести в Перу

Автор: Рени Томович
Коментари (0)
08:48 / 19.01.2023
1304
Броят на жертвите на сблъсъците по време на антиправителствените демонстрации в Перу достигна 53. Това съобщи в четвъртък Асошиейтед прес (АП).

В сряда протестиращи подпалиха полицейски участък и съд в град Макусани, след като двама души бяха убити и един тежко ранен по време на антиправителствени протести.

По-рано перуанските власти обявиха извънредно положение в департамент Лима и няколко други региона.

След отстраняването на президента Педро Кастило от власт на 7 декември 2022 г. в Перу започнаха мащабни антиправителствени демонстрации. Те са придружени от блокиране на пътища, атаки срещу летища и правителствени сгради. Протестиращите искат оставката на държавния глава Дина Болуарте и нови избори.

Виж коментарите (0)
Още новини от Международни новини:
Броят на жертвите от взрива в пристанището в Иран достигна 25
Броят на жертвите от взрива в пристанището в Иран достигна 25
След погребението на папа Франциск: Какво предстои в слеващите дн...
Папа Франциск бе положен в близост до иконата на "Св. Богородица ...
Тръмп: Може би Путин не иска да спре войната и може би ме заблужд...
Хиляди протестират в Германия, след като полицията уби чернокож м...


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@varna24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Varna24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Varna24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).