Цената на един анцуг от трикотажен полиестерен плат е около 55 лв. Българите в чужбина най-често правят поръчката за ценната стока чрез своите близки, като напоследък се засилва практиката на пазаруване он лайн.
Друга търсен артикул е тениска с цветовете на националното знаме с надпис "България", която може да бъде намерена на цена около 15 лв.
На днешния национален празник българският трикольор може да бъде намерен у нас в различни размери по магазините за сувенири. Според асортимента на "Издателство българи" големите знамена струват 18 лв. - за размер 90х150 см, 14 лв. - с размер 70х120 см, и 12 лв. - с размер 60х90 см. По-малките, които са прикрепени към дървена пръчка, струват 8 лв. (50х80 см) и 6 лв. (40х60 см). Най-малките знамена са на цени от 1,50 до 5 лв. Значки с флага и с формата на картата на България се предлагат на цени от 3,50 лв.
Преди стотици години обаче, не знаме, а конска опашка е била първият символ на българите. Тя се е развявала по време на Първата българска държава. След покръстването на българите започват да се използват знамена, подобни на византийските. Зеленото знаме с изобразен златен лъв и различни надписи, често "Свобода или смърт", се появява по времето на османското владичество и се носи от хайдутите.
За първи път знаме с цветовете зелено, бяло и червено, подредени в този ред хоризонтално, се използва през 1861-1862 г. от двете български легии на Георги Сава Раковски. По-късно четата на Филип Тотю носи знаме, в което трите цвята са в последователност червен, бял, зелен. Белият цвят в него символизира мира и чистата и свята република, зеленият - плодородието на българските земи и гората - закрилница на българските бунтовници през Възраждането, а червеният - смелостта и надеждата на народа. Първите знамена, в които трите цвята са подредени както е при съвременния български флаг, са на Старозогорските въстаници от 1875 г. и на Врачанския комитет от 1876 г.
Върху избора на българско национално знаме оказва най-силно влияние знамето, ушито от Стилияна Параскевова в румънския град Браила и предадено на българските доброволци, участващи в Руско-турската война - второто, известно опълченско знаме след Самарското. След Освобождението 1878 г. първата българска конституция, приета на 16 април 1879 г., определя, че българското народно знаме е трицветно и състои от бял, зелен и червен цвят, поставени хоризонтално.