МВФ: България е отличник в тежката икономика

Автор: Екип Varna24.bg
Коментари (4)
14:50 / 09.10.2012
787
Рискът нововъзникващите икономики на страните от Централна и Източна Европа да се заразят от кризата в еврозоната е ограничен. Това показва доклад на Международния валутен фонд, публикуван в Токио преди заседанието на неговото общо събрание. В доклада си Международният валутен фонд намали прогнозите за растежа на световната икономика за 2012 г. и за 2013 г. на съответно 3,3% и на 3,6%, най-вече заради финансовата криза в Европа, която според организацията остава "най-ясната заплаха" за световната икономика.

В категорията на нововъзникващите икономики от този регион МВФ включва и Турция, но изключва Словения, Словакия и Естония, които са част от еврозоната, както и Чехия, смятана за напреднала икономика.

Нововъзникващите икономики МВФ нарича накратко Нововъзникваща Европа. Миналата година регионът на Нововъзникващата Европа отчете растеж от 5,3 процента. МВФ определя за отличници на региона - Латвия, Литва и Турция, за икономика тежка категория - България, Румъния и Полша. Международният валутен фонд прогнозира растеж от 1% за България за 2012 година. За 2013 г. прогнозите са той да бъде 1.5%. В доклад се посочва още, че през тази година се очаква безработицата в България да бъде 11.5%, за 2013 г. очакванията са тя да падне до 11%.


Виж коментарите (4)
Още новини от Международни новини:
Появи се видео от пътническата кабината на самолета, който се раз...
Как се промени Кейт Мидълтън след рака
Урсула фон дер Лайен: На Коледа можем да празнуваме силата на наш...
Пътнически самолет се разби в Казахстан: Видео показва момента на...
25 души са оцелели при самолетната катастрофа в Казахстан
Либерална Европа трябва да научи някои уроци, ако иска да оцелее


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@varna24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Varna24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Varna24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).