За първи път самолет с гориво от захар летя над Европа

Автор: Екип Varna24.bg
Коментари (0)
12:02 / 22.09.2014
2340
Полетът на Lufthansa е осъществен на 16 септемвриe. Самолетът Airbus A321 е летял по редовния полет на авиокомпанията от Франкфурт до Берлин (434 км).

Горивото е съдържало 10% от биокеросина фарнезан, разработен от френския концерн Total и американската компания Amyris, одобрено от регулаторните органи на САЩ през юни 2014 г.

При изгарянето на биогоривото фарнезан се отделя само толкова въглероден двуокис, колкото растенията, преработени за производството на горивото, са усвоили от въздуха. Други предимства на биогоривото са ниската му температура на замръзване, устойчивостта му на топлина и голямото количество топлина, отделяно при изгаряне.

За първи път в света бразилски самолет лети с гориво, произведено от захарна тръстика, през 2005 г.


Виж коментарите (0)
Още новини от Международни новини:
Тръмп: Може би Путин не иска да спре войната и може би ме заблужд...
Хиляди протестират в Германия, след като полицията уби чернокож м...
Според последната му воля: Папа Франциск бе погребан в базиликата...
Светът се прощава с папа Франциск: Заупокойната меса приключи
На живо от площад "Св. Петър": Погребението на папа Франциск запо...
Вулканът Левотоби изригна: Издадено е оранжево ниво за тревога 


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@varna24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Varna24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Varna24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).