Проектът се реализира в няколко страни в Европа, като компанията търси най-толерантните и загрижени сред европейците, които биха се отзовали на помощ на нежния пол независимо от ситуацията.
В борба за първото място в класацията на най-големите джентълмени на пътя, поставени (красиви) лица симулират авария на натоварени пътища в Прага, Братислава и София.
Къде сме ние?
В края на месец юли бул. "Ботевградско шосе", пътят за Банкя и пътят за Елин Пелин се превърнаха в сцена от филм с неопределен жанр, в който момичета, аварирали на пътя, се надяват на помощта на преминаващите край тях шофьори. Резултатите от симулациите изненадаха всички и най-вече авариралите актриси.
В рамките на тридневното проучване на помощ се отзоваха едва 21 водачи и един велосипедист, който въпреки очевидната невъзможност да помогне на дамите да стигнат до място, на което да им се окаже необходимата помощ, предложи личните си умения, за да се опита да реши проблема с автомобила на място.
В рамките на същото изследване в Полша и Словакия отзовалите се на помощ в същата ситуация са съответно 35 и 16 водачи, като така българите печелят среброто за толерантност на пътя.
На въпроса колко често спират, за да окажат помощ на аварирала жена на пътя, 50% от българските шофьори, участвали в проучването, споделят, че спират почти винаги независимо от пола на водача в беда.
36,36% от интервюираните пък не помагат често на други шофьори на пътя, но признават, че биха спрели, ако видят край пътя изпаднала в беда жена. По този показател българите се нареждат втори след словаците, които се оказват най-галантните кавалери. (48,2%).
Интересен е фактът, че сред отзовалите се на авариралите дами на пътя има две жени, които споделиха факта, че помагат само ако в беда са други представителки на нежния пол. Причина за това се оказа страхът от измама или дори насилие, като подобно мнение изказаха и над 65% от останалите интервюирани.