Лекарският съюз няма да наказва пияния варненски лекар
Автор: Екип Varna24.bg 10:45 / 14.02.2013Коментари ()2533
© Varna24.bg
Професионалната комисия по етика разгледа детайлно случая с арестувания д-р Любомир Ризов от Центъра за спешна медицинска помощ и излезе с решение да не му се налага наказание. Това съобщи председателят на Районната колегия на Българския лекарски съюз (БЛС) във Варна д-р Светлин Митев.

Решението е взето след анализиране на резултатите от съдебномедицинските експертизи и от проверките по случая на различните институции. Основанията са, че д-р Ризов е наказан достатъчно - уволнен е дисциплинарно от работа, наложена му е парична санкция и е публично порицан в медиите. Освен това той не е допуснал грешка в лечението на пациента и не е предизвикал смъртта на пациента, обобщи д-р Митев.

Ще припомним, че д-р Ризов бе задържан в края на м.г. в ареста за едно денонощие по сигнал на близките на онкоболен мъж от кв. "Трошево". Те обяснили, че докторът пристигнал пиян, поставил инжекции на пациента и минути по-късно той издъхнал. Пристигналите на място полицаи установили с дрегер, че в кръвта на спешния медик има 1,7 промила алкохол. По случая бе образувано предварително производство по чл.123 за професионална небрежност.
Съдебно-медицинската експертиза показа, че болният е починал от инфаркт, който не е бил лекуван навреме.
Министърът на здравеопазването Десислава Атанасова назначи веднага проверка във варненската "Бърза помощ". В същия ден д-р Ризов бе дисциплинарно уволнен и все още е без работа.

Източник: в. "Черно море"




Още по темата: общо новини по темата: 5
12.12.2012 »
10.12.2012 »
08.12.2012 »
07.12.2012 »
07.12.2012 »
https://www.varna24.bg/novini/varna/Lekarskiyat-suyuz-nyama-da-nakazva-piyaniya-varnenski-lekar-415713
Copyright © Varna24.bg. Всички права запазени.