"Аз не съм виновна, че синдикът не е намерил пари, за да поддържа резероварите в идеален вид, както ние сме ги поддържали", добави Банева.
По думите й "Полимери" можеше да го има - бизнесмените са внесли оздравителен план след обявяването на завода в несъстоятелност. Според Банева Варненският окръжен съд, в лицето на съдия Цвета Павлова, не е обърнал внимание на въпросния план.
"От 12 декември 2012 година фирмата, която е закупила мажоритарния дял на "Полимери", не е в управление на предприятието. То си има назначен синдик. През 1997 година е първият етап на приватизацията, а през 1998 - вторият етап. От 2012 до 2017 предприятието се управлява от синдик Иван Балабанов.
Борисов е бил вкаран в заблуда. Опоскването на предприятието е било ужасяващо и аз видях от кадрите.
Заводът е обявен във фалит заради задължения от 33 000 лева. Над 200 милиона лева са активите", обясни Евгения Банева.
Тя попита: "Как така от 1997 до 2012 година няма проблем с този отпадък - резервоарите, в които се държи той по това време, са перфектно обслужвани. Изведнъж, 4 години след влизането в несъстоятелност, се казва, че този отпадък е много опасен и няма как да бъде управляван. В договора за приватизация си пише, че този отпадък го има и трябва да се съхранява".
Още по темата (89): | |