© Impact Press Group | | Най-младият град във Варненска област - Игнатиево иска държавата да отпусне средства за строеж на директна връзка с магистрала "Хемус".Край града се оформя голяма индустриална зона, интерес да правят свои логистични бази тук проявяват големи вериги, а израелци вече купиха 200 дка земя. Но, за да се случат нещата, е нужно да имаме директна връзка с магистралата, а не през обходен маршрут през Аксаково, казва кметът на Игнатиево Димитър Димитров.
Проектът за изграждане на виадукт към града чака одобрение в агенция "пътна инфраструктура". Той е ключов за региона и областта, защото индустриалната зона ще даде работа на 2000 души. Според кмета на финалната права е и проектът за изграждане на 12 км битова канализация за близо 12 млн. лева. "При кабинета на ГЕРБ с половин милион лева подготвихме техническия проект, който е одобрен на първо четене в МОСВ и е сред стотината, които чакат ред за еврофинансиране", посочи Димитър Димитров, който се надява проблемът да се реши при следващото правителство.
От служебния МВР шеф той чака разкриване на РПУ в Игнатиево. От март 2011 г. селището е обявено за град с указ на президента, но и до момента се обслужва само от трима полицаи, които пазят реда и в съседните села Припек, Доброглед и Слънчево. Постоянен патрул в града няма, а полицаите ползват стая в кметството.
В неделя и хората от най-младия град протестираха заради липсата на канализация и работа. Мислеха да вдигат палатков лагер, но отложиха заради празника Сирни заговезни. Протестиращите до един роми обявиха, че ще пратят петиция до служебния кабинет.
"Искаме работа, повечето сме без образование, помощи от борсата не вземаме. Не крадем, не просим, рядко се случва да ни наемат за черен труд почасово, а деца трябва да храним", оплакаха се игнатиевци. Безработицата в града е близо 20%. Игнатиево наброява над 4700 жители, предимно роми.
Източник: в. Стандарт |