Димитрова обясни, че в рибарското селище има 40 бараки, като за 30 от семействата те са единствени жилища. Друга засегната по случая - Росица Атанасова, допълни, че на 20 април идват да събарят бараките им.
Те отправиха апел към Апостолов в качеството си на председател на Общинския съвет да провери "защо в тези трудни времена трябва да се бута селището, което съществува от 40 години". Рибарите вече са изпратили писмо до Хелзинкския комитет и смятат да се обърнат и към съда в Страсбург.
Консултация с председателя на Общинския съвет направиха и цветарите, чийто търговски маси преди 15-ина дни бяха вдигнати от градинката пред Районния съд. Те заявиха, че 17 г. са разработвали този пазар и премахването на сергиите им е тежък удар за тях. Предложението масите да бъдат изместени да ул. "Баба Тонка" не е приемливо, тъй като бизнесът там изобщо не вървял. Цветарите заявиха готовността си да плащат по-висок наем и да поставят 5-6 красиви павилиончета, но да останат да продават пред Районния съд.
Николай Апостолов ги посъветва да влязат в диалог с кмета, който може да им предложи вариант.
Да разкаже за окаяното състояние в Константиново дойде и Златина Дрей, пряко потърпевша от инфраструктурата в селото. По думите й то прилича на "изоставено планинско село". Дрей се оплака, че положението в крайните улички е отчайващо - няма нито лампи, нито пътна настилка. "Заради липсата на осветление спирката, на която жителите чакат автобус за града, дори е опасна", изтъкна тя.
"Разбирам, че няма пари, но всички с това се оправдават. Същевременно шестте лампи на игрището в селото светят по цяла нощ, без да е необходимо", коментира Дрей. По думите й кметът не е кандидатствал по нито една европейска програма.
Апостолов се ангажира да разговаря със заместник-кмета на Варна арх. Венелин Жечев, за да видят с какво могат да помогнат.
Източник: Дарик