25% от лекуваните в болница не са варненци

Автор: Екип Varna24.bg
Коментари (0)
09:46 / 27.03.2009
826
25 на сто от здравноосигурените, които са се лекували в болнични здравни заведения от Варна, са от други здравни региони на страната. Най-голям се оказал напливът на пациенти от Добрич, Шумен и Търговище, сочат данните на Районната здравна каса. Само за последните 2 години ръстът на потърсилите квалифицирана медицинска помощ от други градове на страната е нараснал с 8 на сто. От регистрираните общо 98 809 настанени за стационарно лечение пациенти, 23 000 са от други региони, уточни зам.-директорът на здравната каса Петя Якова. Като най-често са търсили хирургично лечение по повод сърдечно заболяване.

През изминалата година за варненци най-търсени са се оказали кардиолозите и специалистите по очни болести. От РЗОК - Варна очакват до края на месеца да приключи и сключването на договори с изпълнителите на медицинска помощ за работа през тази година. До момента са подадени 808 заявления за сключване на договори. 790 от тях вече са подписали документите за съвместна дейност с касата. Сред контрагентите на здравната структура е и нов медицински център.

Източник: в. "Позвънете новини"


Виж коментарите (0)
Още новини от Новини от Варна:
Ето къде няма да има ток във Варненско утре
Варненци протестираха в защита на Морската градина
Слънцето се скрива утре, но температурите остават високи във Варн...
След 20 години в чакане, жители на варненското село Долище решиха...
Инфекционист: Вървим към пика на грипа!
Ето какво време ни очаква днес във Варна


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@varna24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Varna24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Varna24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).