На базата на решението на съда той е трябвало да бъде възстановен на работа. Вместо това, на 21 декември същата година, Общинският съвет взема ново решение за отстраняването на Николов от кметския пост в централния градски район. Този акт на местния парламент, отново е обявен за противоконституционен от ВАС. „Тук ситуацията е още по-абсурдна. Без да съм възстановен на работа, ме отстраниха за втори път. Всичко стана заради това, че аз подадох молба за възстановяване на правомощията", връща лентата назад Николов. Тогава Кирил Йорданов и председателят на Общинския съвет Борислав Гуцанов активизират цялото управляващо мнозинство. Така успяват да съберат 27 подписа на съветници, необходими за неговото отстраняване. В суматохата обаче, местните народни избраници забравят да преизберат наново Таня Василева за кмет на района. Така 2 г. Василева ръководи „Одесос" незаконно, коментира бившият й началник.
Сега в oбщина Варна е въведен втори изпълнителен лист. В него се казва, че администрацията в лицето на Кирил Йорданов трябва да изплати на Димо Николов над 10 000 лв. Обезщетението е по Кодекса на труда, заради второто несправедливо уволнение на бившия районен кмет. Така бюджетът на oбщина Варна е ощетен със сума над 20 000 лв., заради неспазване на административни разпоредби.
"Кметът Кирил Йорданов системно не спазва разпорежданията на върховен съдебен орган, какъвто е ВАС. За подобно нарушение в закона сe предвижда затвор до 5 г. Аз не виждам, какви са основанията на прокуратурата да не се самосезира", коментира Димо Николов пред "Позвънете". Бившият градоначалник смята да заведе още едно дело срещу общината. Според него обаче, в случая компетентните органи трябва да си поемат функциите. Те трябва да разследват кмета Кирил Йорданов за неспазване на решенията на съда, както и тези 27 съветници, начело с Борислав Гуцанов, които с некомпетентните си действия са ощетили варненския данъкоплатец.
Източник: в. "Позвънете новини"