Новини
Спорт
Справочник
Обяви
Вход
close




ЗАРЕЖДАНЕ...
Начало
Анализи
Варна
Спортни
Регионални
България
Международни
Любопитно
Галерии
Личности
RSS
Всички
Общество
Бизнес
Криминални
Институции
Други
Читателски
Благомир Коцев: Това се случва за първи път от много години насам
© ФБ/ Б.Коцев
Пролетното косене във Варна започна още през март, което се случва за първи път от много години насам. Непосредствено след това, около 20 март, започна и първата вълна на пръскане срещу кърлежи. Това заяви кметът на Варна, Благомир Коцев.

Кметът коментира още:

Разказвам накратко как работи всичко това във Варна и как гражданите могат не просто да се информират, а и да заявят услуга.

Двете дейности са обвързани една с друга. Първо районните кметства окосяват тревата, а след това общинското предприятие "Дезинфекция, дезинсекция, дератизация“ (ОП ДДД) обработва окосените площи с препарати срещу насекоми.

При косенето на тревни площи приоритет са булевардите, градските градини и площади, детските и спортните площадки. След това се преминава към междублоковите пространства по микрорайони. При наличие на периоди на обилен дъжд и слънце, косенето може да продължи до късна есен (октомври – ноември).

Районните кметства обявяват графика с конкретните локации на косене в медиите и в социалните мрежи.

Ето страниците на петте районни кметства във Фейсбук. В тях може да намерите и линкове към официалните им уебстраници.

Район "Приморски“: https://www.facebook.com/primorski.bg

Район "Одесос“: https://www.facebook.com/profile.php?id=100024868612909

Район "Владислав Варненчик“: https://www.facebook.com/RajonVladislavVarnencik

Район "Младост“: https://www.facebook.com/profile.php?id=100063747045928

Район "Аспарухово“: https://www.facebook.com/asparuhovo.bg

Обезпаразитяването в общината следва подобна логика. Започва се от централните райони и се върви към периферията. Приоритетно се обработват площите в близост до образователни институции (детски ясли, градини и училища) и детските площадки, градските градинки и парковете. Приоритет са местата със струпване на хора. Така например в предверието на Великден бяха обезпаразитени всички църкви в общината.

В средата на март се провежда първата вълна дезинсекция (срещу кърлежи), като месец по-късно започва втората. Пръскането срещу комари започва в края на май – началото на юни. Друг важен момент е, че дезинсекцията зависи от темпото на косене по райони. Ако някъде не е окосено, не може да бъде обезпаразитено.

Проблем тук е и количеството служители. В цялата община обезпаразитяват на терен едва 6 души, като техническата им обезпеченост е меко казано технически остаряла. Въпреки това те успяват да свършат огромен обем работа, за което ги поздравявам. Тук е моментът да напомня, че ОП ДДД извършват обезпаразитяване по сигнали от граждани.

Ако тревното пространство е окосено, варненци могат да звънят на телефон 052 820 895 или да пишат на адрес opddd@varna.bg за обезпаразитяване срещу насекоми и гризачи.








Зареждане! Моля, изчакайте ...
Aнонимен
преди 1 ч. и 47 мин.
0
 
 
Добре ,започнахте отрано с косенето,но кой контролира косачите?Във Възраждане масово окосояват и цветните градинки пред блоковете,а оставят 30-40 сантиметрова трева около блоковете неокосена-за това ли им плащате ?
Aнонимен
преди 8 ч. и 0 мин.
0
 
 
Смета се вдигна 0.9 на 1.5промила и Варна пак е Мръсна и Прашна.
Aнонимен
преди 8 ч. и 42 мин.
0
 
 
Кмете,за това ли са пораснали толкова треволяците? От многото косене? Май и в цирка няма да ти се смеят на тези глупости!
Коментарите са на публикуващите ги. Varna24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.
ИЗПРАТИ НОВИНА
« Март 2025 г. »
пон
вто
сря
чтв
пет
съб
нед
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Виж още:
Актуални теми
Григор Димитров в турнири през 2025-а година
51-ото Народно събрание
Кабинетът "Желязков"
България в еврозоната
Лято 2025
назад 1 2 3 4 5 напред
Абонамент
Абонирайте се за mail бюлетина ни !
Абонирайте се за нашия e-mail и ще получавате на личната си поща информация за случващото се в Варна и региона.
e-mail:
Анкета
Ако днес имаше местни избори във Варна?
Аз съм гласувал/а за кмета и отново бих го подкрепил/а
Аз НЕ съм гласувал/а за кмета, но бих го подкрепил/а
Аз съм гласувал/а за кмета, но вече не бих го подкрепил/а
Аз НЕ съм гласувал/а за кмета и отново не бих го подкрепил/а

РАЗДЕЛИ:
Новини
Спорт
Справочник
Обяви
Потребители
ГРАДОВЕ:
Пловдив
Варна
Бургас
Русе
Благоевград
ЗА НАС:

За контакти:

тел.: 0888 53 26 24

novini@varna24.bg

За реклама:

Тарифи (виж)
Договори избори 2024

тел.: 0887 45 24 24

office@mg24.bg

Екип
Правила
Варненци във facebook
RSS за новините
Футбол на живо по телевизията
Статистика: