След като и Борислав Чакринов изрази съчувствието си за трагичния инцидент в Пловдив, той говори за пристрастието си към хубавия театър, който независимо от жанра, трябва да бъде комуникативен. Не знам защо сме приели, че трагедията е "висока", драмата - обикновено "сериозна", а комедията винаги - "просташка", подчерта той. Комедията е създала също толкова велики артисти, колкото и трагедията, а Аристофан е почти толкова популярен, колкото Есхил. Със забавния жанр се свърват Луи дьо Финес, Чарли Чаплин, Георги Калоянчев и плеяда други големи имена, така че добрият, живият театър е този, в който артистите играят добре, а публиката - дори да плаче, се забавлява. Във време, когато срещаме усмихнати хора само в рекламите, комедията не бива да се заклеймява. Тя създава настроение, носи удовлетворение, създава хармония и това никак не е малко, смята известният режисьор, поставил в дългогодишната си творческа кариера над 130 заглавия на различни театрални сцени у нас и в чужбина. Веднага след премиерата на Варненския "Оскар", той заминава за Рига, където го очаква нова постановка.
Накрая Борислав Чакринов изтъкна удоволствието си от поредната творческа среща с художника Тодор Игнатов, който създава бляскав, при това не много скъп декор - едно от достойнствата на "Оскар". Режисьорът не пропусна да отправи думи на благодарност към екипа, който въпреки съкратените срокове за подготовка не е допуснал творчески дефицити. Дължи се на отношението към репетиционния процес, който е бил, наред с всичко останало, и забавление. Точно това усещане, убеден е режисьорът, няма как да не се предаде и на зрителите.
Милена Кънева разказа как актьорите при всеки удобен случай са слизали от сцената в салона, за да проверят въздействието от играта си. От тази позиция самите ние се заливахме от смях и това ни кара да вярваме, че и с публиката ще се получи същото, обобщи актрисата, която доказва голямата си актьорска дарба и в последната постановка на Варненския драматичен театър.