Депутатът от ГЕРБ Свилен Крайчев заяви, че е изненадан от факта, че председателят на Общинския съвет
Николай Апостолов е отстранен от вътрешнопартийната надпревара за кандидат-кмет на Варна. Според него с натрупания опит начело на местния парламент съветникът би бил силна кандидатура за мястото на
Кирил Йорданов. Кандидатът за кмет на ГЕРБ на предишните местни избори Крайчев сподели, че в последно време не е бил в страната и затова е пропуснал новината, че Апостолов вече не е сред номинираните, съобщена предната седмица от местния лидер на управляващите Павел Димитров.
Депутатът, който все още се води на книга и зам.-кмет на Варна, допълни, че симпатизира на кандидатурата на шефа на порта на пристанището, но има леко двойствено отношение към нея. "Като разбрах, че иска да участва в изборите за кмет, му казах: "На кого ни оставяш?", коментира Крайчев. Според него пристанището ще загуби в лицето на Папазов добър ръководител. Той допълни, че един морски град има различна необходимост от всички останали, но дори кметът да ги разбира, той няма как да влияе пряко на такива въпроси като развитието на пристанището. Единственият начин да направи това е да използва гражданската енергия за тази цел, коментира Свилен Крайчев.
Кметът Кирил Йорданов е противник на идеята за нов зърнен терминал на острова в канала заради тайни интереси, коментира народният представител от ГЕРБ Свилен Крайчев. Той обаче отказа да назове кои са. Крайчев беше категоричен, че опасенията от замърсяване на въздуха, заради които Йорданов се противопостави на новия план за местене на пристанището преди месеци, е само претекст. Народният представител не скри, че подготовката на процедурата за концесиониране на пристанище Варна се бави заради смяната на транспортния министър. Крайчев изрази притеснение от факта, че междувременно най-голямата фирма за контейнерни превози лека-полека започва да се преориентира към Бургас. От друга страна, държавният приоритет за развитие на железниците също е насочен в услуга на южното ни пристанище, а проектите за Варна са в застой.
Източник: в. Народно дело