Новини
Спорт
Справочник
Обяви
Вход
close




ЗАРЕЖДАНЕ...
Начало
Анализи
Варна
Спортни
Регионални
България
Международни
Любопитно
Галерии
Личности
RSS
Всички
Общество
Бизнес
Криминални
Институции
Други
Читателски
ГЕРБ-Варна проверява свои за шефска заплата от 2 бона
Автор: Екип Varna24.bg 15:15 / 23.09.2010Коментари (0)1620
© Varna24.bg
Морската структура на ГЕРБ ври и кипи от напрежение, след като стана ясно, че шефката на най-голямата партийна структура във Варна - тази в район "Приморски", се подписва на 2000 лв. заплата в общинската фирма "Пазари". Нито областният председател на ГЕРБ Павел Димитров, нито председателят на Общинския съвет /който е принципал на "Пазари"/ Николай Апостолов са били в течение с новия статут на Лилия Христова, който върви в комплект със заплатата от 2000 лв.

"Не съм в течение. Разпоредил съм проверка. Ще коментирам след нея". Така Павел Димитров отговори на въпроса дали приема за уместно в условия на криза в общинско дружество да се плащат две големи заплати за една и съща работа и едната от тях да е в полза на висш функционер на ГЕРБ - Варна.

Председателят на градския парламент Николай Апостолов също не успя да скрие притеснението си от случките в общинското дружество, които явно стават през главата и волята му. В случая напрежението по върховете в ГЕРБ - Варна се повишава и от факта, че повишението на Христова е станало с гласовете на други нейни съпартийци, които са в борда на "Пазари".

Припомняме, че фирма "Пазари" си има прокурист - Владимир Михалчев. Той пое дружеството в управленския период на Борислав Гуцанов, но получи висока оценка за мениджърските си способности от новата власт и остана на позицията си. Тя, според устава и вътрешните правила на дружеството, върви с месечна заплата в размер на малко под 2000 лв.

Лилия Христова стана член на борда на "Пазари" с гласовете на новото мнозинство в ОбС. Но според Павел Димитров и председателя на градския парламент Николай Апостолов статутът й на изпълнителен член е решен през главата на партийното ръководство и без да мине през ОбС. Промените в устава са били направени от управителното тяло на дружеството, което е спорно откъм законност и морал, предвид факта, че общо събрание на "Пазари" практически е Общинският съвет, коментират юристи.

Дали Лилия Христова ще отнесе партийния гняв и ще я стигне съдбата на Лъчезар Иванов /б.а. бившият зам.-председател на НС, председател на ПК по здравеопазване и ексшеф на столичната структура на управляващата партия/, или ГЕРБ ще натири Владимир Михалчев, ще стане ясно след приключване на вътрешнопартийната проверка.

При всички положения обаче случаят "Лилия Христова" потвърди кулоарните твърдения за сериозен разнобой в морските редици на герберите - както на депутатско, така и на местно ниво. Дали вътрешнопартийните котерийни битки ще вземат връх преди хлътването в предизборната 2011 г. или Борисов силово ще наложи ред, като посочи кой е шефът тепърва предстои да видим.

Източник: vNews









Зареждане! Моля, изчакайте ...

Все още няма коментари към статията. Бъди първият, който ще напише коментар!
ИЗПРАТИ НОВИНА
Актуални теми
Световна черна хроника
Великден 2025
Вторият мандат на Доналд Тръмп
Катастрофи в България
51-ото Народно събрание
назад 1 2 3 4 5 напред
Абонамент
Абонирайте се за mail бюлетина ни !
Абонирайте се за нашия e-mail и ще получавате на личната си поща информация за случващото се в Варна и региона.
e-mail:
Анкета
Ако днес имаше местни избори във Варна?
Аз съм гласувал/а за кмета и отново бих го подкрепил/а
Аз НЕ съм гласувал/а за кмета, но бих го подкрепил/а
Аз съм гласувал/а за кмета, но вече не бих го подкрепил/а
Аз НЕ съм гласувал/а за кмета и отново не бих го подкрепил/а

РАЗДЕЛИ:
Новини
Спорт
Справочник
Обяви
Потребители
ГРАДОВЕ:
Пловдив
Варна
Бургас
Русе
Благоевград
ЗА НАС:

За контакти:

тел.: 0888 53 26 24

novini@varna24.bg

За реклама:

тел.: 0887 45 24 24

office@mg24.bg

Екип
Правила
Статистика: