Според него, особено притеснителна е сделката, с която държавата даде 118 дка от Морската градина на "Холдинг Варна". 50 евро на декар е цената на 5-те парцела, продадени без търг, за нуждите на проекта "Алея първа".
"Всичко може да се окаже в реда на нещата, но подобни сделки, сключени в последния момент, винаги будят съмнение", коментира бившият следовател. Димитров поясни, че вече цяла седмица неговите сътрудници не са могли да получат достъп до документацията. "Сделката е реализирана в разгара на предизборната кампания, на 15 юни. Само този факт прави ревизията задължителна. Да не говорим за големия обществен интерес, който предизвика този акт, добави депутатът. Всичко по сделката ще стане ясно още следващата седмица, когато наш човек влезе в областна управа", категоричен бе Димитров.
Вчера позиция по този казус публично изразиха и от местното ръководство на ДСБ. Според тях продажбата на атрактивни парцели от крайбрежната ивица и Морската градина на Варна, извършени в навечерието на смяната на управлението в България, е поредното доказателство за съществуването на корупционни практики в ущърб на българските граждани. Тъмносините настояват за преразглеждане на сделката и на всички заповеди и действия на областния управител Христо Контров. Те изискват пълна ревизия на разпорежданията, извършени с държавна собственост, облагодетелствали определени субекти в ущърб на града.
"До момента всички наши опити да се сдобием с документи по въпросната сделка удрят на камък". Това заяви пред "Позвънете" шефът на тъмносиния щаб във Варна Любо Роев. От ДСБ изразиха надежда, че новото ръководство на администрацията ще изкара наяве всички "тъмни" сделки, извършени от предходните ръководства на областна.
Източник: в. "Позвънете"