По думите му, холдингът е готов да купи още оборудване за брахитерапия, КТ стимулатор и други допълнителни инструменти. В замена на това дружеството иска да използва бункера, изграден в двора на МБАЛ "Св. Анна" на нуждите на онкоцентъра. В него бяха налети около 1 милион лева общински пари, но той засега стои празен, тъй като линейният ускорител обещан от предното правителство за морския град така и не стана факт.
Преговорите с чуждия холдинг ще се водят от специално създадена за целта комисия. В съства й ще влизат представители на общинската дирекция по здравеопазване, съветници и юристи.
По думите на д-р Игнатов, инвестицията ще бъде в размер на 7-8 млн. лева. Ръководството на онкоцентъра ще има възможност само да избере апаратурата. Тя ще лекува около 85% от туморите. Общият капицитет на преминалите болни годишно ще бъде около 1200 души. Куръст на лечението е 21 дни. Нуждаещите се в града са около 500 души, каза д-р Игнатов. Той посочи още, че за линейният ускорител в София се чака с месеци, а турски компании започват активна медийна кампания да агитират българите да се лекуват в съседната ни държава.
Източник: Днес +