Кметът Коцев с изключително важна среща за голям проблем във Варна

Автор: Екип Varna24.bg
Коментари (0)
16:53 / 13.03.2025
277
Кметът Благомир Коцев и заместник-кметът с ресор инженерна инфраструктура Димитър Кирчев проведоха поредна работна среща с ръководството на Енерго-Про Варна. На нея бяха обсъдени възможностите и предприемането на необходимите мерки за присъединяването на нови битови и промишлени обекти към електроразпределителната мрежа на дружеството.

Община Варна ще запознае компанията с действията си по отношение плана за изграждане и развитие на Западна промишлена зона 2, където вече е проведена улична регулация и към Енерго-Про постъпват искания за предоставяне на мощности, както и за промишлената зона към с. Тополи в местността  Клисе баир. На база издадените подробни устройствени планове компанията ще може да планира инвестиционните си намерения и обема на бъдещите си дейности на територията на общината, стана ясно по време на срещата.

Във връзка с разрастването на бившите вилни зони на Варна и необходимостта от развитие на мрежата от компанията информираха, че със съдействието на Електроенергийния системен оператор (ЕСО) са осъществени инвестиционни мероприятия в района на Траката. За да се обезпечат нови мощности се търси терен за изграждане на подстанция на курорта Св. Св. Константин и Елена. Конкретни действия са предприети и по отношение на инвестиционните намерения на дружеството в местност Добрева чешма и район "Владислав Варненчик“. Община Варна ще съдейства за съгласуване на проектната документация и издаването на необходимите разрешения.

По време на срещата беше обсъден и въпросът за евентуално намаляване на финансовата гаранция, която дружеството поема за възстановяване на пътните настилки вследствие на прокопавания. Изменение в общинската наредба за прокопаванията на елементите на техническата инфраструктура задължава фирмите да възстановяват в пълен габарит, от бордюр до бордюр, уличната настилка след полагането на подземна инфраструктура. 

Ръководствата на Община Варна и на Енерго-Про Варна се ангажираха регулярните оперативни срещи да продължат по конкретни казуси и когато е необходимо, на тях да бъдат канени и други заинтересовани страни като ЕСО например.

Виж коментарите (0)
Още новини от Новини от Варна:
Пред Съдебната палата във Варна се проведе протест под наслов "Ко...
Варненска шофьорка попадна в бургаска болница след катастрофа
Млад мъж от Варна има нужда от помощ
Тази нощ затварят 17 км от АМ "Хемус", въведени са обходни маршру...
Кметът Коцев се похвали с приключването на ремонт, който вълнува ...
Внимание! Затварят за коли част от Варна днес


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@varna24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Varna24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Varna24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).