Коцев и Графа се включиха в почистване на Морската градина

Автор: Екип Varna24.bg
Коментари (2)
18:50 / 28.07.2024
3805
Община Варна и кметът Благомир Коцев се включиха днес в благотворителната кампания "Равен старт за всеки" на няколко младежки организации в града. Тя е инициирана за набиране на средства в полза на децата от Центъра за специална образователна подкрепа, съобщи Общината.

За няколко часа доброволците почистиха от цигарени угарки, опаковки от храни и напитки и други отпадъци някои от любимите места за отдих в Морската градина – алеята под Морското казино, района около сцена "Раковина", стълбището под нея, стълбите към Централния плаж, пейките в близост до Рибарския плаж и други.

Кметът Благомир Коцев поздрави младежите за тяхната инициатива, която е в синхрон с усилията на Община Варна за по-чист град, като и с кампанията "Мисли глобално, действай локално", която започна през пролетта и продължава с различни инициативи. Той ги увери, че могат да разчитат на подкрепа и съдействие от страна на институцията.

Общинската дирекция "Екология и опазване на околната среда" осигури на младежите помощни материали – чували и ръкавици, както и извозването на събрания отпадък. Целта на инициативата е да бъдат събрани 25 000 лв., които ще бъдат вложени в изграждането на солна стая в сградата на Центъра за специална образователна подкрепа на ул. "Петко Стайнов" във Варна. Вече е доставен халогенератор за солната терапия, предстои монтаж на специални панели в помещението, обясни директорът на ЦСОП-Варна.

Центърът функционира от 2017 година като наследник на Помощно училище "Братя Миладинови". От три години той се помещава в нова сграда, която разполага с различни терапевтични кабинети. В момента се дооборудва третият етаж. През изминалата учебна година в центъра са се обучавали над 160 деца със специални образователни потребности от 1 до 12 клас и подготвителни групи.

Изненадата за доброволците, участвали в акцията, беше и включването на известния поп изпълнител Владимир Ампов-Графа. Неговият концерт е тази вечер в Летния театър, а цялото му турне е съпътствано от кампанията "Бъди зелен".

Имаме обща кауза, увери кметът Благомир Коцев и поздрави Графа за инициативата. Община Варна се включи като партньор в реализацията й, като осигури контейнери за разделно събиране на отпадъците. Те ще бъдат разположени в пространството пред Летния театър и извозени след края на събитието.

Виж коментарите (2)
Още новини от Новини от Варна:
Пред Съдебната палата във Варна се проведе протест под наслов "Ко...
Варненска шофьорка попадна в бургаска болница след катастрофа
Млад мъж от Варна има нужда от помощ
Тази нощ затварят 17 км от АМ "Хемус", въведени са обходни маршру...
Кметът Коцев се похвали с приключването на ремонт, който вълнува ...
Внимание! Затварят за коли част от Варна днес


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@varna24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Varna24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Varna24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).