Лика на Климент Охридски украси фасадата на едноименното училище във Варна

Автор: Екип Varna24.bg
Коментари (0)
17:22 / 23.04.2021
7602
Бивши и настоящи ученици от
ОУ "Васил Априлов":
виж още
Намерете бивши съученици, състуденти, колеги и стари приятели! Регистрирайте се или влезте в профила си.
Портретът на Климент Охридски вече краси фасадата на едноименното варненско училище, видя репортер Varna24.bg.

Той е изработен чрез модерна лазерна технология с финансовата подкрепа на Община Варна. Изобразено е логото на училището, създадено преди 13 години от учител. На него е изписано посланието “Помогни ми да те извися", заимствано от  първото българско училище в Котел.

Тенденцията, ликът на патрона на училището да бъде поставян върху фасадата на дадено училище, стартира във Варна неотдавна. Лика на Димчо Дебелянов се появи върху едноименното училище след основния му ремонт.   

След това по идея на инициативен комитет и с дарителски средства, художникът Станислав Трифонов-Насимо нарисува лика на Апостола върху стената на училище "Васил Левски" в "Аспарухово".

С лазерна технология бе сътворен и ликът на Васил Априлов върху сградата на ОУ “Васил Априлов".

Портрет на патрона има и върху фасадата на ОУ “Ангел Кънчев".

Виж коментарите (0)
Още новини от Новини от Варна:
Проблем: Затварят улици във Варна днес
Във Варна започва обработка на кестенови дървета
"Възраждане" с жест към възрастните хора във Варна
Градушка удари Варна, части от града са под вода
Кметът Благомир Коцев се включи в кампанията "Аз вярвам и помагам...
Велопоход за информираност за хемофилията във Варна


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@varna24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Varna24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Varna24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).