Проектът ще осъществи следните цели:
Разширяване на продуктовия портфейл в областта на онкологията и лъчелечението, затваряне на кръга на съвременни методи за диагноза (вкл. и PET/CT), лъчелечение и химиотерапия; Прилагане на най-съвременните високотехнологични методи за лъчелечение чрез въвеждане в клинична експлоатация на два високотехнологични линейни ускорителя.
Обхващане на голям брой болни с онкологични заболявания - около 10 000 лъчетерапевтични процедури годишно. Повишен локален контрол над тумора на лекуваните болни с над 15%, което ще доведе до повишаване и на общата преживяемост при редуциране с 30% на лъчевите усложнения.
Подобряване качеството на живот на онкоболните чрез въвеждане на високотехнологични методи на лъчелечение.
Посредством увеличаване на абсолютния дял на гражданите, имащи достъп до модерно лъчелечение да се осигури включване и равен достъп на различни обществени групи, включително и на тези в неравностойно положение. Ще се даде възможност лечението адекватно да покрива профила на заболеваемостта от злокачествени заболявания за различните възрастови и социални групи.
Осигуряване на ефективно функционираща и модерна база за обучение на студенти и специалисти.
Повишаване ефективността и ефикасността на предлаганите здравни услуги чрез използване на необходимите диагностични уредби за планиране на лъчелечението и за стадиране на онкологичното заболяване (ЯМР, ПЕТ/СТ, 128 срезов скенер и др.).
Това е поредния голям успех на болницата, която за последното десетилетие се превърна в Европейското лице на българското болнично здравеопазване.