Мобилни компютърджии обикалят като таксита

Автор: Екип Varna24.bg
Коментари (0)
09:16 / 30.07.2008
1002
Заради огромните задръствания варненска фирма пуска мобилни групи с IT специалисти, които ще извършват сервизни услуги в движение, съобщи шефът на компанията „Темпус 2000" Тодор Добрев, чиято е идеята. Майсторите ще работят на принципа на такситата, а диспечер ще следи с GPS действията им. При сигнал за нужда от ремонт на адреса ще бъде изпращан най-близкият екип. Отрядите ще бъдат 2, а впоследствие ще се увеличат двойно.

„И сега има фирми, които извършват ремонт на IT технологии на повикване. Новото е, че мобилните групи ще спестят време за реакция и ще увеличат ефективността" - обясни Добрев.

За да реализира новаторската идея, фирмата е кандидатствала с проект по програма ФАР „Развитие на човешките ресурси и насърчаване на заетостта" към Министерството на социалната политика. Общият бюджет възлиза на 102 895 евро, от които 77 171 евро ще бъдат отпуснати безвъзмездно от ЕС. За целта е предвидено да се наемат 12 безработни младежи до 29 години, които ще преминат курс на обучение в Бюрото по труда.

Източник: в. "Народно дело"


Виж коментарите (0)
Още новини от Новини от Варна:
Пред Съдебната палата във Варна се проведе протест под наслов "Ко...
Варненска шофьорка попадна в бургаска болница след катастрофа
Млад мъж от Варна има нужда от помощ
Тази нощ затварят 17 км от АМ "Хемус", въведени са обходни маршру...
Кметът Коцев се похвали с приключването на ремонт, който вълнува ...
Внимание! Затварят за коли част от Варна днес


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@varna24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Varna24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Varna24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).