Новият министър на спорта горд от избора на Варна

Автор: Екип Varna24.bg
Коментари (1)
15:20 / 20.11.2014
2523
Министърът на младежта и спорта Красен Кралев поздрави в писмо кмета на Варна г-н Иван Портних, всички свои съграждани и младите хора на България по повод избирането на града за Европейска младежка столица през 2017 година.

"Гордейте се, че нашата държава вече има своята Европейска младежка столица през 2017 година и това е Варна!, се казва в писмото. - Щастлив съм като българин, като министър на младежта и спорта и най-вече като варненец, че моят роден град победи в една изключителна конкуренция със съперници като Кашкайш (Португалия), Галуей (Ирландия) и Перуджа (Италия) и затвърди авторитета на България пред цяла Европа."

Министър Кралев е категоричен, че Варна напълно заслужава да бъде Европейска младежка столица през 2017 година, защото местната власт, в лицето на кмета и неговия екип, успя да обедини всички българи, превръщайки кандидатурата на града в общонационална кауза.

Тази "титла" не идва случайно. Варна кандидатства за нея три последователни години и заслужено стигна до победата, защото Вие, г-н Портних, Вашият екип и всички българи, които истински милеят и обичат Морската ни столица, както и своята Родина, се обединихме и направихме кандидатурата на Варна своя и национална кауза. Нещо повече - тази кандидатура успя да сплоти и родните политици от различни партии, не само в София, но и в Брюксел. Така показахме, че местната и държавната власти могат да работят заедно и в синхрон."

Писмото завършва с надеждата, че отсега нататък Варна ще има възможността да кандидатства с предимство за различни европейски младежки проекти, с които ще бъде даден силен тласък в развитието на доброволчеството, на младежкото иновативно и социалното предприемачество в България.

Виж коментарите (1)

Още по темата (143):
26.04.2018 Сдружение "Варна – Европейска младежка столица“ събира последователи
15.12.2017 Варна предава днес ключа на Европейска младежка столица на Кашкайш
17.11.2017 26 деца завършиха Младежка академия по електроника и роботика във Варна
08.11.2017 Превръщат защитно съоръжение по ул. "Барутен погреб" в офис на младежката столица
03.11.2017 "Рапана" отива на топло под покрива на варненски мол?
11.10.2017 Близо 1400 книги изчезнаха от лавиците на "Рапана"
Още новини от Новини от Варна:
Пред Съдебната палата във Варна се проведе протест под наслов "Ко...
Варненска шофьорка попадна в бургаска болница след катастрофа
Млад мъж от Варна има нужда от помощ
Тази нощ затварят 17 км от АМ "Хемус", въведени са обходни маршру...
Кметът Коцев се похвали с приключването на ремонт, който вълнува ...
Внимание! Затварят за коли част от Варна днес


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@varna24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Varna24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Varna24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).