© Varna24.bg | | Само ден след като кметът Кирил Йорданов обяви намеренията си "Общинска охранителна фирма" да стане предприятие, бе обявена поредна обществена поръчка за охрана на общинските обекти. Според кметската администрация настоящите договори за охрана изтичат до края на идния месец, така че трябва час по-скоро да бъдат избрани нови изпълнители. Предложението за трансформация на дружеството в предприятие тепърва ще влезе за обсъждане в местния парламент и не е ясно дали изобщо ще получи зелена светлина. При всички положения самата юридическа процедура също ще отнеме доста време, гласят аргументите на община Варна.Договорите с новите фирми изпълнители обаче са не за 1 или 2 години, а за срок от цели 3 години, сочи информацията на сайта на Агенцията за обществени поръчки. От общината обаче са категорични, че в контрактите ще има клауза, по силата на която новото предприятие да може да поеме своите функции, още щом официално заработи.
Поръчката е на обща стойност 1,9 млн. лв. без ДДС и включва 27 обособени позиции. Тя трябва да обезпечи охраната на спортен комплекс "Простор", плувен комплекс "Приморски", тенис кортове "Чайка", конна база "Виница", Спортен комплекс "Локомотив", плувен басейн "Делфини", стадион "Владиславово", Общински спортен комплекс и гребна база "Аспарухово". Наред с това поръчката има за цел да се опазят спортните комплекси в "Младост" и Приморски парк, общинската база "Младежки дом", СУПЦ "Анастасия д-р Железкова", както и социалните домове "Княгиня Надежда", "Св. Йоан Златоуст", "Гергана", Общински образователен център за деца в неравностойно положение. Под наблюдение ще бъдат още Складовата база - Варна, и Аладжа манастир. Денонощна невъоръжена охрана е предвидена за амфитеатъра в Морската градина и Аспаруховия парк. Автопатрули пък трябва да дебнат в целия Приморски парк и подлезите в града. Денонощна охрана се планира още за Общинския изолатор за излезли от употреба, стари или негодни автомобили, паркинга за репатриране, а също и за административната сграда на район "Приморски".
Досега общинското дружество не успяваше да се пласира при конкуренцията за обществените поръчки и голяма част от тях му бяха отмъквани от фирми от други градове на страната. Това бе основната причина за инициираната трансформация на "Общинска охранителна фирма" в предприятие.
Източник: в. Черно море |