"На 12.06.2012 г. написах e-mail до кметство "Приморски", за да подам сигнал за изкоренени след последната буря дървета, които са на не повече от 10 метра от къщата ни и незнайно как, все още не са се сгромолясали върху някого. Днес, повече от 3 месеца след подадения сигнал, отговор от кметството няма, въпреки че срокът за реакция от тяхна страна е един месец. Когато подадох сигнала, дърветата бяха две, вече и трето дърво е на път да падне, доста по-голямо от предните. Стволовете им просто са се подпрели едно на друго и чакат следващата буря", пише г-жа Божкова.
Освен че застрашават къщата, дърветата са заплаха и за минувачите, отиващи към съседните имоти, допълва Божкова. Нейният сигнал е само един от поредица идентични информации, които на практика показват, че санитарната сеч, извършвана по поръчка на общината, е най-малкото недостатъчна. Макар най-много обаждания и писма за опасни дървета да се получават от територията на най-големия варненски район - "Приморски", проблемите от този тип съществуват във всички варненски кметства.
След справка с район "Приморски" се оказа, че макар да е част от община Варна, местността Франга дере трябва да бъде поддържана от горското стопанство. Кметът на район "Приморски" Петя Проданова изрично подчерта, че във вилната зона не работи фирмата, която е наета за санитарната сеч в най-голямото варненско кметство.
Източник: в. Народно дело