Осъдиха млад варненец, свил инструменти за близо 1000 лв.

Автор: Екип Varna24.bg
Коментари (0)
16:05 / 22.01.2025
751
Наказание за 22-годишен, откраднал инструменти от склад, постанови днес Районния съд във Варна. Престъплението е извършено в периода 8 - 9 декември 2023 г. В морския град. Кражбата е осъществена в условията на повторност от склад в района на зеленчуковата борса на града. Подсъдимият работел известно време в същия склад и знаел че там се съхраняват различни инструменти. Късно вечерта на 8-ми срещу 9-ти декември той oтишъл до склада, успял да повдигне с ръце ролетната щора и проникнал вътре. Оттам изнесъл множество инструменти - бормашини, перфоратори, шлайфове, циркуляр, заваръчен апарат и др. за близо 1000 лева, до наблизо намиращ се микробус, след което помолил свои познати да му помогнат с количка да натоварят и приберат инструментите, твърдейки, че са негови. На сутринта продал част от вещите.

22-годишният младеж е осъждан. Делото бе решено по силата на постигнато между страните и одобрено от съда споразумение с признание на вината. Районният съд във Варна наложи на 22-годишния младеж наказание от 4 месеца лишаване от свобода, чието изпълнение се отлага с изпитателен срок от 3 години. Подсъдимият приема да заплати и направените по делото разноски. Съдебният акт е окончателен.

Виж коментарите (0)
Още новини от Новини от Варна:
От "Възраждане" поискаха оставката на кмета на Варна
Костадин Костадинов: ПП-ДБ използват институциите като бухалка! К...
Кметът на Варна след нахлуването на "Възраждане" в Общината: Шепа...
ПП: Заставаме изцяло на страната на кмета на Варна и осъждаме пов...
Ето къде няма да има ток във Варненско утре
Варненци протестираха в защита на Морската градина


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@varna24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Varna24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Varna24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).