Панихида във Варна за загиналите в катастрофи

Автор: Екип Varna24.bg
Коментари (1)
15:07 / 16.11.2014
2611
"Нека и шофьорите, и пешеходците, и всички ние като общество да бъдем толерантни на пътя!", призова народният представител от ПП ГЕРБ Нели Петрова. По нейна инициатива днес в църквата "Св. Параскева" във Варна бе отслужена панихида в памет на загиналите при катастрофи. Така в морската столица беше отбелязан Световният ден за възпоменание на жертвите при пътнотранспортни произшествия.

"Не само днес, а всеки ден трябва да си даваме сметка, че буквално за миг животът ни може да се промени напълно и вследствие на катастрофа да изгубим дете, родител, близък или приятел", коментира Нели Петрова. Нейната дъщеря Лора загина, след като бе блъсната от моторист на пешеходна пътека.

"Трябва да има по-голямо присъствие на контролните органи по пътищата, които да следят за прилагането на закона както от страна на шофьорите, така и на пешеходците", убедена е Нели Петрова, която е и председател на гражданското сдружение "Карай умно, искам живот". Пред журналисти народният представител съобщи, че в петък започва делото във връзка с тежката катастрофа, при която 4-годишният Паоло загина, прегазен от джип на пешеходната зона в Стара Загора.


Виж коментарите (1)
Още новини от Новини от Варна:
Компания за недвижими имоти: Жилищата във Варна са поскъпнали със...
Във Варна се борят за живота на мъж, пострадал при взрив на газов...
Варна е парализирана от строителен хаос! Нарушенията са големи, и...
Велобиблиотеката във Варна започва на 15 април
Криминално проявен проби дупка в стената на магазин във Варна и и...
Младеж открадна колбаси от цех в Бенковски 


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@varna24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Varna24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Varna24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).