Новини
Спорт
Справочник
Обяви
Вход
close




ЗАРЕЖДАНЕ...
Начало
Анализи
Варна
Спортни
Регионални
България
Международни
Любопитно
Галерии
Личности
RSS
Всички
Общество
Бизнес
Криминални
Институции
Други
Читателски
Подадоха около 60 молби за узаконяване на постройки в Гъбената махала
Автор: Екип Varna24.bg 12:06 / 29.11.2013Коментари (1)1071
© Varna24.bg
Около 60 молби за узаконяване на постройки в така наречената Гъбена махала в район "Владислав Варненчик" са подадени в определения за целта срок, каза кметът на района Неделчо Михайлов. Живущите в махалата, чиито къщи бяха проверени от служители на районното кметство, можеха да подадат заявления до 26 ноември. Сега предстои да се направи проверка на всяка молба, в рамките на която ползвателите трябва да представят документи за собственост, разрешителни и визи за строеж и други съпътстващи узаконяването на имотите документи. Срокът това да се случи е от 7 до 14 дни след отправянето на покана.

Ако жителите на Гъбената махала не успеят да представят нужните документи, следва да им бъдат издадени актове за административно нарушение, които подлежат на обжалване. Ако жалбите бъдат отхвърлени, се издават заповеди за доброволно събаряне. По всяка вероятност процесът по събарянето на незаконните ромски къщи ще се забави във времето, но не толкова по хуманни причини, а заради процедурни, коментира Михайлов. Той допълни и че към момента няма избрана фирма, която да събаря незаконни постройки. Финансиране за целта пък може да бъде заложено едва в бюджета за следващата година.

Около 80 ромски къщи са проверени в рамките на акцията на районното кметство, стартирала на 1 ноември. Тогава данните за постройките - големина, материали, от които са направени и т. н., бяха описани в констативни протоколи. Проверките предизвикаха протест от страна на ромите от Гъбената махала, които обсадиха сградата на районното кметство. Някои от протестиращите заявиха, че имат желание да узаконят къщите си, но нямат възможности. Повечето от ромите бяха категорични, че няма къде да отидат и е редно след като им събарят домовете, да им предоставят и алтернатива.

Източник: в. "Черно море"









Зареждане! Моля, изчакайте ...
Aнонимен
на 29.11.2013 г.
0
 
 
Трябва да ги глобяват, докато не представят документите. Те трябва да ги обжалват и ако имат документи (и спечелят обжалването), общината ще им върне парите. Ако пък не могат да си плащат глобите - частен съдебен изпълнител. Ако нямат документи - багера. Алтернатива за тях ще има - всички варненски граждани от тях ще се наредят в опашката за малоимотни, чакащи жилище от жилфонд. НеВарненците пък да си искат жилище от общината в която са регистрирани. А докато чакат от жилфонд, както всички Нормални хора, могат да отидат на квартира или да си купят жилище. Така би следвало да е, ако всички сме равни пред закона!
Коментарите са на публикуващите ги. Varna24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.
ИЗПРАТИ НОВИНА
« Ноември 2024 г. »
пон
вто
сря
чтв
пет
съб
нед
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Виж още:
Актуални теми
51-ото Народно събрание
Избори в САЩ
Зима 2024/2025 г.
ТВ и шоу сезон 2024/2025 г.
Катастрофи в България
назад 1 2 3 4 5 напред
Абонамент
Абонирайте се за mail бюлетина ни !
Абонирайте се за нашия e-mail и ще получавате на личната си поща информация за случващото се в Варна и региона.
e-mail:
Анкета
Как се справя Община Варна с овладяването на последиците от проливните дъждове?
Много добре
Добре, но можеше и по-добре
Не се справи
Пълна трагедия

РАЗДЕЛИ:
Новини
Спорт
Справочник
Обяви
Потребители
ГРАДОВЕ:
Пловдив
Варна
Бургас
Русе
Благоевград
ЗА НАС:

За контакти:

тел.: 0888 53 26 24

novini@varna24.bg

За реклама:

Тарифи (виж)
Договори избори 2024

тел.: 0887 45 24 24

office@mg24.bg

Екип
Правила
Варненци във facebook
RSS за новините
Футбол на живо по телевизията
Статистика: