"Това е една апатия от гражданите на Варна, която не мога да си обясня. Има и подмолно влияние, че ще се случи нещо и не трябва да се участва, че хората ще си загубят собствеността. Може би хората в другите градове вярват повече в местната власт и държавата. Във Варна вероятно това доверие е загубено в последните години. Правим възможното да убедим варненци, че санирането може да се случи в кратки срокове и безвъзмездно. Тук говорим за значителни средства, които иначе трябва да се осигурят от собствениците", коментира Иванов.
Същинските строителни дейности по санирането вероятно ще започнат следващата година. Общината вече е обявила две обществени поръчки.
"За изпълнение на строителните дейности трябват рамкови споразумения с фирмите. Смятам, че в рамките на 5 месеца ще приключи изборът на изпълнители. През зимния период няма да се извършват строителни дейности и те могат да започнат през пролетта. Вече имаме 23 сключени договора със сдружения на собствениците. Имаме готовност след избора на изпълнител на енергийния одит да възложим обектите, на които да започнат дейностите. За да се затвърди доверието в това, че нещата ще се случат, би било хубаво максимално бързо да се реализира проект, за да се покаже, че програмата работи и няма подмолни камъни. Това ще бъде една добра реклама за дейността", каза зам.-кметът по инфраструктурата.