Новини
Спорт
Справочник
Обяви
Вход
close




ЗАРЕЖДАНЕ...
Начало
Анализи
Варна
Спортни
Регионални
България
Международни
Любопитно
Галерии
Личности
RSS
Всички
Общество
Бизнес
Криминални
Институции
Други
Читателски
Спасителите с 40 повече от миналата година
Автор: Екип Varna24.bg 09:16 / 09.07.2010Коментари (0)885
© Impact Press Group
С 40 спасители повече бдят за безопасността по плажовете във Варна и областта, в сравнение с миналото лято. Тогава те са били 180 души по крайбрежието. Тази година са 220. Това съобщи председателят на Областния съвет на БЧК във Варна Илко Раев. Тази година до 1 юли са обучени 95 нови спасители, като само 10 от тях са предпочели работа на море, пред тази в басейните. Раев припомни, че половината от плажовете в областта в средата на сезона са останали неохраняеми. Добро е положението в курорта Златни пясъци, където има 25 спасителни поста. Разкрити са и всички спасителни секции в Ривиера и Слънчев ден. "За спасителни постове на всеки 100 метра, както е по законовите разпоредби, на този етап само може да мечтаем", коментира и главният специалист в сектор "Водно спасяване" към БЧК Лавренти Силов.

"Без спасители и медицински екипи остават плажовете на Паша дере, Черноморец, Кара дере, Фичоза, Шкорпиловци, Чайка и Панорама, а тези места са предпочитани от варненци и през уикендите са пълни с хора", посочи Силов. На ивицата на Камчия, която е дълга над 2 км, има само три спасителни поста, които охраняват руския комплекс, посочиха още от БЧК. "Курортът не е като преди 20 години, но чиновниците не разбраха, че няма концесионер, който да даде вноска от 60 000 лева за него. За това и остава неохраняем", коментира Раев. Силов допълни, че в южната част на комплекса има няколко почивни станции и всяка година там стават инциденти. Същото е положението и в Бяла, където от шестте плажа, спасител има единствено на централния. Без спасител е дори плажът на станцията на Министерския съвет в Св. Константин. В същия комплекс спасител на басейн отговарял и за плажа, но между двете водни площи нямало визуална връзка. "На Кабакум пък се редуват охраняем с неохраняем плаж. Освен това при инцидент там линейка не може да влезе заради задръстванията от коли", каза Раев. По думите му табелите "Неохраняем плаж" не са достатъчни за зоните без спасители, тъй като са изписани само на български език. "Трябва да са на няколко езика, защото иначе няма полза", каза Раев.

Все пак от БЧК отчитат, че тази година положението е по-добре от предходната. Двама души са се удавили от началото на годината. И двата инцидента са станали извън работно време, единият на неохраняем плаж. За същия период на миналата година жертвите на плажа са били пет. През целия миналогодишен сезон морето край Варна е взело десет жертви.

Източник: в. "Позвънете новини"









Зареждане! Моля, изчакайте ...

Все още няма коментари към статията. Бъди първият, който ще напише коментар!
ИЗПРАТИ НОВИНА
Виж още:
Актуални теми
Кабинетът "Желязков"
Два влака се удариха край София, има загинали
Грипна епидемия обхвана страната
51-ото Народно събрание
Ремонти във Варна
назад 1 2 3 4 5 напред
Абонамент
Абонирайте се за mail бюлетина ни !
Абонирайте се за нашия e-mail и ще получавате на личната си поща информация за случващото се в Варна и региона.
e-mail:
Анкета
Как се справя Община Варна с овладяването на последиците от проливните дъждове?
Много добре
Добре, но можеше и по-добре
Не се справи
Пълна трагедия

РАЗДЕЛИ:
Новини
Спорт
Справочник
Обяви
Потребители
ГРАДОВЕ:
Пловдив
Варна
Бургас
Русе
Благоевград
ЗА НАС:

За контакти:

тел.: 0888 53 26 24

novini@varna24.bg

За реклама:

тел.: 0887 45 24 24

office@mg24.bg

Екип
Правила
Статистика: