Днес доскоро притегателният квартал е започнал да се превръща в едно от най-нежеланите места за живеене в морската столица. И заради вечните проблеми с комуникациите местността е на път да се обезлюди.
Линейки и пожарна нямат достъп
В началото на ноември 19 души се подписали под жалба, адресирана до градоначалника на Община Варна и до кмета на район "Приморски", и я внесли в деловодството. До момента тъжителите не са получили отговор. Потърпевшите уточнили, че течовете пречат на придвижването им до домовете. "А когато се заледи, линейките на "Бърза помощ" и колите на пожарната трудно достигат до къщите", жалват се Диана Алексиева и съседите й.
Бохос Демирджиян, който е собственик на имота, откъдето тръгва течът, заяви, че е уведомил "Геозащита" за проблема. Собственикът си е изградил дренаж. "Ако не бях го направил преди 3 години, досега щяхме да сме тръгнали към морето", казва той. От "Геозащита" дали становище за заустване на дренажната вода със средства на съкооператорите.
На метри по-долу от неговия имот се намира и корабна агенция. И там собствениците са потърпевши от стичането на водите, заяви Алексиева. Преди дни съседите сами си прокопали канал, който да поеме водите и да ги отведе чак до пътя. Но и това не помогнало.
Дървеното мостче като от филм на ужасите
Многодетни семейства, хора на средна възраст, пенсионери - всички са категорични, че в местността Свети Никола трябва да влязат специалисти. Освен да отстранят проблема с течовете, експертите трябва да дадат указания за извършване на ремонт на дървения мост, който пък се явява връзката с домовете им. Съоръжението е направено през 1956 г. В момента гредите са нестабилни, изгнили и често дъските се трошат и падат в дерето. "Мостът е пред срутване и може някой да пострада", предупреди Диана Алексиева. Скоро съпругът й захванал със скоби дъските. Но когато през него минал багер, строшил металните връзки. Дано не се убие някой, молиха се вчера хората.
Източник: в. "Народно дело"
Още по темата (46): | |