Тончо Краевски: Мюсюлманското население във Великобритания е напът да стане мнозинство в рамките на нашия живот

Автор: Йоланда Пелова
Коментари (0)
19:57 / 07.08.2024
1928
Притеснителни са новините от Великобритания, от Бангладеш, по целия свят има много тревожни знаци за разместване на политическата конюнктура. Това, което става в Англия е продукт на недалновидната и обществено безотговорна миграционна политика на поредица британски правителства, главно от Консервативната партия, през последните 30 години. Великобритания има проблем със собствената си концепция за заселване на своята страна с чужденци. Това каза за предаването “България, Европа и светът на фокус" по Радио “Фокус" политологът Тончо Краевски.

"Знаем, че има смяна на властта с лейбъристите. Предишните консервативни управления не направиха нищо по отношение на мигрантите в Англия. Поради тази причина рухна електоралната подкрепа за консерваторите. Това се дължи на разочарованието на избирателите от Консервативната партия за това, че тя в продължение на две десетилетия не проконтролира миграцията. Това е най-ключовият въпрос, който мотивира англичаните  да излязат от Европейския съюз. Въпреки това те не предприеха нищо. “И когато хората престанат да участват в изборите започват да участват в политика на улицата. Това стои в основата на тези безредици, които се случват сега във Великобритания. Мюсюлманското население във Великобритания е напът да стане мнозинство в рамките на нашия живот.  Във второ и трето поколение мюсюлмани не се поражда чувство на принадлежност към Обединеното кралство", поясни Тончо Краевски.

“Проблемите на Великобритания са с мигранти от Сахарна Африка, Афганистан, Пакистан и Бангладеш, които през последните 40 години в малките градове организираха гета, банди от мигранти и групировки. Знимавали са се със склоняване към проституция, с групови изнасилвания на момичета от британски и от индийски произход в кошмарни пропорции. Жертви на тези банди са станали жени от порядъка на стотици хиляди. Социалната обстановка в Обединеното кралство е критична по тази причина. Когато те гласуваха да излязат от ЕС, хората наивно мислеха, че в ЕС  е този проблем, а не в собственото им правителство, смятаха, че това е единственото възможно радикално решение. Но тогава никой не го изтълкува това нещо правилно", отбеляза политологът.

“Социалните размирици във Великобритания са представени в големите британски и световни медии така, както ги вижда британското правителство. Интересите на британското правителство по този въпрос видимо се разминават с общественото мнение. Правителството вижда протестиращите като екстремисти, защото са изключително уплашени от възможността за етнически конфликт, въпреки, че тяхната политика създава предпоставки за такъв конфликт. Те трябва да лекуват причините за заболяването, които са в контролирането на миграцията, а не в контролирането на информацията", изтъкна Точно Краевски.

"Това което наблюдаваме във Великобритания, както и в други европейски страни и САЩ по отношение на миграцията е едно извращение на демократичния принцип, според който народът си избира правителството. Виждаме една инверсия, в която правителството си избира народа. Тоест, чрез законодателство за миграцията, чрез масово приемане на мигранти и даването им на избирателни права, те започват да манипулират електоралния корпус, който ги избира. Появява се конфликт между интереса на политическия елит и коренното население на страната. Огромна част от  населението първо и второ поколение мигранти не могат да излязат от т.нар. цикъл на бедност, въпреки всички усилия на в британското правителство. Мигрантите представляват по-скоро нетна фискална щета за държавата.

Тя финансира, спонсорира за своя сметка масовата миграция, която е от полза за някои международни корпорации, които по този начин държат ниски производствените си разходи. Най-вече е в интерес на политици, които разчитат на тези гласове за избирането си. Зад политиците и корпорациите стоят университетите, които са много сериозно откъснати от социалната действителност във Великобритания. Те оформят младото поколение от 40-50 години обучават младите британци, и ги индоктринират буквално в това, което е мейн стрийм възгледа на правителството - хората, които протестират против масовата миграция са екстремисти, те са расисти. Структурните неравенства и проблеми на британската нация трябва да бъдат реформирани и поправени. Този интелектуален пролетариат, който произвеждат британските университети води война през медиите, през политическите партии. Намират се в интелектуален конформизъм от очевидни лъжи, които са видни за всеки нормален жител на Острова. Кийр Стармър ще предприеме крачки да потуши протестите най-вероятно със сила", обясни Тончо Краевски.

Виж коментарите (0)

Още по темата (20):
04.11.2024 Въоръжени с брадви и чукове бандити се клаха в час пик във френски влак
25.09.2024 Един загинал и петима ранени при гонка между кола с българска регистрация и гръцки граничари
15.09.2024 Осем мигранти загинаха при опит да прекосят Ламанша
09.09.2024 Германия въвежда временен контрол по всички сухопътни граници
18.06.2024 17 изчезнали и над 60 в неизвестност след две корабокрушения край бреговете на Италия
14.05.2024 ЕС одобри реформата в пакта за убежище и миграция
Още новини от Новини от Варна:
Уволниха учителката, затваряла деца в шкафове в детска градина!
Шофьорът на падналия в подлез във Варна автомобил: Спирачките отк...
Автомобил отново катастрофира във варненски подлез!
Кметът на Варна: Общината обявява конкурс!
Повече пари за две варненски болници
Ще учат ли на 3 януари варненските ученици?


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@varna24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Varna24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Varna24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).