Уникалната изложба "13 безсмъртни българи" гостува във Варна

Автор: Екип Varna24.bg
Коментари (0)
09:31 / 26.04.2014
2171
Уникална пътуваща изложба, посветена на 148-та годишнина от рождението на Пенчо Славейков, бе открита вчера във фоайето на Регионална библиотека "Пенчо Славейков" на бул. Сливница 34.

Идеята на изложбата "13 безсмъртни българи" е да представи образите и характеристиките на 13 личности, свързали имената си неразделно с историята на България. Инициаторът и куратор на изложбата - богословът Ваклуш Толев, показва лицата на велики български държавници като хан Аспарух, Цар Борис I и цар Симеон Велики. Редом до тях е апостолът на българската свобода Васил Левски, Св. Климент Охридски, Св. Йоан Рилски, Пенчо Славейков и др.

Пътуващата изложба ще остане в града до 10 май, съобщават организаторите от Регионалната библиотека във Варна, Фондация "13 безсмъртни българи" и сдружение Общество Път на Мъдростта - Варна


Виж коментарите (0)
Още новини от Новини от Варна:
Министър Томислав Дончев: Над 46 милиона лева са инвестирани в "А...
Проблем: Затварят улици във Варна днес
Във Варна започва обработка на кестенови дървета
"Възраждане" с жест към възрастните хора във Варна
Градушка удари Варна, части от града са под вода
Кметът Благомир Коцев се включи в кампанията "Аз вярвам и помагам...


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@varna24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Varna24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Varna24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).