Странно изглеждаше, че Община Пловдив получава 11 607 385 броя акции, представляващи 20,63% от капитала на "Международен панаир Пловдив" АД, а община Варна - 16 314 400 броя акции, които са 29% от капитала на дружеството.
Прехвърлянето на акциите е свързано със стремежа да се създадат условия за по-гъвкава и ефективна търговска политика, която да улесни достъпа на български стоки до международните пазари, както и да бъде увеличено международното участие в проявите на панаира, с цел привличането на инвестиции в България, се посочваше в съобщение до медиите.
Защо община Варна получава дял от панаира? Защо дяла е дори по-голям от този на община Пловдив? Варненски ли става пловдивският панаир?
По информация на Varna24.bg всичко това е схема между собственикът на имота в сърцето на Варна, пловдивският бизнесмен Георги Гергов - Община Варна и Държавата.
Язвата в сърцето на Варна от години се използва като платен паркинг. Варненци наричат имота "Дупката".
При последното идване на министъра на културата Вежди Рашидов във Варна с него пристигна и Георги Гергов. Пред репортер на Varna24.bg пловдивският бизнесмен сподели, че няма имот в морския град, срещу който би разменил "Дупката". На среща при кмета Иван Портних стана ясно, че някакви конкретни предложения към Гергов не са направени и бе взето решение премиерът Бойко Борисов да се разпореди на своите експерти да решат как ще бъде решен този конфликт на интереси.
Гергов е решил, че сега е момента да изтъргува това място, за да получи по-голям дял в харизания му по времето на Иван Чомаков Международен панаир - Пловдив.
Запознати твърдят, че државата прехвърля дела си на Варна, за да може тя да го размени с Гергов срещу имота му в центъра на морската столица.
Всички по веригата са щастливи, освен град Пловдив разбира се.