В проекта на арх. Начев е използвана връзка с малките римски терми, като културна забележителност, като същите са репликирани в спа център в основата на небостъргача, съобщава Дарик. Непосредствено до спа центъра на две нива е развит спортен център с фитнес и закрит басейн с олимпийски размери, които от своя страна са естествено продължение на спортните съоръжения в края на Южния плаж.
В проекта е предвидено запазване на старите складове в зоната на пристанището и продължаване на Морската градина до връзката с жп гарата.
Небостъргачът разполага с паркиране на терена и подземни паркинги, търговски център, офиси и жилищна част. Разработката предвижда към 278-метровото здание да има още пешеходен мост, яхтено пристанище и плаж. Проектирана е система за естествена вентилация през двойната фасада на сградата и пречистване на въздуха през "зелени" филтри-градини. От там идва и името на проекта - "Green gills"( Зелени хриле).
Проектът на варненския архитект е от 2010 г. През следващата 2011 г. е участвал в годишния конкурс на американското списание EVOLO за концептуална разработка на небостъргач.
Идеята за небостъргача е напълно приложима. Ако във Варна има подходящо място за подобна сграда, то това е районът на сегашното товарно пристанище, коментира за Дарик арх. Начев.
Името на арх. Жулиан Начев се свързва и с мащабния проект за промяна на визията на градската среда във Варна. Впечатляващият му разработка, наречена "Ветрила", спечели първото място за пространството на големия остров на кръгово движение на бул."Ат. Москов" (под "Метро"). Едното лице на ефирната арт-инсталация е копие в реален мащаб на прочутия ветроход "Калиакра", символ на българското мореплаване. Другото лице е дърво като символ на природата.
Талантливият архитект бе и един от победителите в конкурса "Визия за Варна". В екип с Калоян Димов и Християн Облаков, Начев проектира пространството на пл. "Екзарх Йосиф" (Шишковата градинка), като разработката спечели първа награда.