Председателят на местния парламент във Варна Николай Апостолов не е декларирал, че съпругата му притежава дялове в "Апотрон" ЕООД. Колегата му от Аксаково Любомир Николов не е съобщил, че половинката му е придобила чрез делба ½ ид.ч. от поземлени имоти с обща площ 20.9 дка в малкия град.
Кметът на Девня Атанас Кузев е пропуснал да упомене, че съпругата му е имала доходи в размер на 14 515 лв. като едноличен търговец.
Заместник-кметът на Варна Антон Жожев е спестил, че жена му е придобила дялове от новоучреденото дружество "Ин тайм информейшън" и е получила 6 105 лв. от друга стопанска дейност.
Заместник-кметът на Бяла Георги Касабов е декларирал еднофамилна жилищна сграда с площ 150 кв.м вместо с почти 500 кв. м в Бяла. Не е упоменал и произхода на средствата, с които е купен имотът. Освен това декларираните в ежегодната декларация дялове в дружество "КОЕМ"-Варна не са били посочени при встъпване в длъжност.
Шефът на Районната здравноосигурителна каса /РЗОК/ във Варна Марио Щилиянов е премълчал лизингово задължение за придобиване на нов лек автомобил "Опел Вектра".
В списъка на нарушителите попадат имената и на няколко съдии и прокурори.
Дарина Рачева-Генадиева, съдия в Административния съд, не е декларирала отчуждаване на дялове в "Е-КОНСУЛТ" ООД, както и придобиване на дялове на съпруга й в същото дружество.
Юлия Бажлекова, съдия в Окръжния съд, не е съобщила, че съпругът й е получил доходи в размер на 26 385 лева от друга стопанска дейност.
Прокурорът от Апелативна прокуратура Светла Курновска-Младенова също е спестила данни за половинката си. Тя не е упоменала, че съпругът й е придобил дялове в новоучредено дружество "Санплант" ЕООД, гр. Суворово.
Военният прокурор Пламен Михайлов не е декларирал дадено от съпругата му обезпечение. Става дума за договорна ипотека върху апартамент с площ 66 кв. м. Имотът е съсобственост с още двама души.
Христо Минев, съдия в Районния съд, е пропуснал да съобщи, че е станал собственик на овощна градина край гр. Шипка с площ 715 кв. м.
Всички, в декларациите на които са установени несъответствия, са уведомени и са направени повторни проверки за окончателно изясняване на фактите. Законът дава право на лицата да правят промени в подадените от тях декларации само до 31 май на текущата година. Промени след тази дата не са позволени. Списъкът със заключенията за несъответствие ще бъде изпратен на изпълнителния директор на Националната агенция за приходите за предприемане на действия по реда на глава 14 или 15 от Данъчно-осигурителния процесуален кодекс, и на председателя на Държавната агенция "Национална сигурност".
Източник: Дарик