Борислав Димов например постави въпроса с качеството на строителство на пътищата, както и гаранциите от страна на фирмите и санкциите при неизпълнение. Той поиска да има прозрачност и всеки технически грамотен да може да научи каква квадратура се рехабилитира и на каква цена.
Зам.-кметът по инфраструктурата Богдан Караденчев посочи, че годишно във Варна се рехабилитират около 90 хиляди квадратни метра настилка. За да се асфалтират всички проблемни участъци обаче, са необходими поне 20 милиона лева за година, които бюджетът няма как да осигури.
Заради несправяне със задълженията някои от представителите на протестиращите поискаха отстраняването на инж. Стоян Димитров - шеф на Дирекция "Инженерна инфраструктура и благоустрояване".
Строителството в Морската градина пък накара други да настояват за оставките на главния архитект на общината Петър Йорданов и ръководителя на "Строителен контрол" Красен Якимов. Ако има сведения, че някой не си е свършил работата, или пък се докажат корупция или безстопанственост, няма пречки служители на администрацията да я напуснат, увери доц. Бозов.
Арх. Йорданов се защити като обясни, че единствените разрешения, които е подписвал, касаят възстановяването на две сгради в парка, както и промяната в предназначението на две помещения.
По мнения на част от участниците в срещата оставка трябва да подаде и Петър Радушев, който работи по европроектите на общината. Един от протестиращите - Александър Аврамов подчерта, че Варна не се развива с темповете на Бургас например, въпреки твърденията, че градът добре усвоява европари.
Временният градоначалник увери протестиращите, че след три месеца Варна ще изглежда по различен начин, тъй като предстоят ремонти на тротоари, подлези, облагородяване на градинки и асфалтиране на големи булеварди. Д-р Бозов обеща още администрацията да се отвори за варненци и те да имат правото да следят работата на дирекциите.
Гражданите поставиха и още въпроси, свързани със сметопочистването, транспорта за инвалиди, социалната програма на общината, злоупотребите в кучешкия приют в Каменар. Заради твърдения, че ветеринарният лекар там не върши съвестно работата си, доц. Бозов предложи неправителствените организации за защита на животните да излъчат двама специалисти, от които да бъде избран един, който да обслужва звеното.
Още по темата (56): | |