Времето се променя в неделя - очакват ни дъжд и гръмотевици
През нощта облачността ще бъде предимно значителна, в Северозападна България с валежи и гръмотевици. Южният вятър ще започне да отслабва, но в Източна България ще остане умерен и силен. Минималните температури ще са между 10° и 15°, в София - около 12°. Утре през страната ще премине студен атмосферен фронт. Облачността ще е променлива, често значителна и от северозапад на югоизток ще има краткотрайни, временно интензивни валежи от дъжд. На много места ще има и гръмотевици. Вятърът ще се ориентира от запад-северозапад и с него ще нахлува студен въздух. Максималните температури ще са предимно между 18° и 23°, в София - около 19°. Това съобщават от НИМХ.
В планините облачността ще е по-често значителна и от северозапад на югоизток ще има краткотрайни, временно интензивни валежи от дъжд. На много места в масивите от Западна и Централна България валежите ще са придружени с гръмотевици. Ще духа умерен и силен вятър от запад-югозапад. Максималната температура на височина 1200 метра ще бъде около 13°, на 2000 метра - около 7°.
По Черноморието облачността ще е по-често значителна и ще има валежи от дъжд, след обяд на отделни места придружени и с гръмотевици. Ще духа умерен югозападен вятър, който по-късно през деня ще се ориентира от запад-северозапад. Максималните температури ще бъдат между 16° и 21°. Температурата на морската вода е 8°-9°. Вълнението на морето ще бъде 1-2 бала.