Във Варна почина един от тежко пострадалите при инцидента в механата

Автор: Екип Varna24.bg
Коментари (0)
09:10 / 05.03.2015
1624
Единият от мъжете, обгорели след взрив на газова бутилка в шуменското село Върбак, е починал във Военноморската болница във Варна. Той е имал 55 процента изгряния и тежки поражения от обгазяването. Другият пострадал от петимата мъже, който има 26 процента изгаряния, също е в тежко състояние. Въпреки усилията на лекарите пациентът се влошава не от изгарянията, които е получил по време на инцидента, а заради обгазяването по време на пожара, съобщи шефът на болницата доц. д-р Ивайло Въжаров. Останалите трима пострадали при взрива вече са стабилни и са извън реанимацията.

Фаталният инцидент се случи на 16 февруари, след като газова бутилка гръмна в частна механа в шуменското село Върбак. Компанията приготвяла кюфтета за вечеря, когато газовата бутилка внезапно избухнала. Тогава мъж на 39 години от село Хитрино загина на място. Другите петима бяха транспортирани от шуменската до Военноморската болница във Варна. Те са на възраст между 33 и 52 години и бяха с изгаряния от 10 до 55 процента.

Източник: в. "Монитор"

Виж коментарите (0)
Още новини от Новини от Варна:
Министър Томислав Дончев: Над 46 милиона лева са инвестирани в "А...
Проблем: Затварят улици във Варна днес
Във Варна започва обработка на кестенови дървета
"Възраждане" с жест към възрастните хора във Варна
Градушка удари Варна, части от града са под вода
Кметът Благомир Коцев се включи в кампанията "Аз вярвам и помагам...


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@varna24.bg

Екип

©2006 - 2019 Медия груп 24 ООД.
Varna24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Varna24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).