Новини
Спорт
Справочник
Обяви
Вход
close




ЗАРЕЖДАНЕ...
Начало
Анализи
Варна
Спортни
Регионални
България
Международни
Любопитно
Галерии
Личности
RSS
Всички
Общество
Бизнес
Криминални
Институции
Други
Читателски
За месец и половина 16 варненски съветници с глоби
Автор: Екип Varna24.bg 12:13 / 15.05.2014Коментари (0)600
© Varna24.bg
На 16 варненски общински съветници са наложени глоби заради отсъствия или закъснение през последния месец и половина, след като беше променен правилника за работа на местния парламент, съобщи в интервю за Дарик Варна председателят на съвета Иван Луков.

"След поправките за размера на санкциите всички 48 съветници вече присъстват на сесиите, а преди трудно се събираше кворум за следобедните заседания", коментира в предаването "Зала Пленарна" Луков. Според него голяма част от членовете на общинския съвет работят съзнателно и заслужават възнаграждение за труда си. За половин година местните депутати са разгледали над 3000 преписки, даде пример председателят на съвета.

Относно скандала на тържествената сесия на Общинския съвет с присъждането на голямата наградата "Варна" на покойния митрополит Кирил Луков заяви, че номинацията е направена от компетентно жури, като са спазени всички срокове и процедури.

"Каквото и да беше решило журито, щеше да има недоволни. Като председател можех единствено да дам думата на всички страни по темата. Наградата на покойния митрополит е морално удовлетворение за близките му", заяви Луков.

Ремонтите на улиците във Варна ще приключат преди началото на летния сезон, въпреки че дъждовното време забавя сроковете. Тази седмица се очаква доставка на два тролейбуса, а до началото на есента градският транспорт ще разполага с общо 100 нови возила на стойност около 66 млн. лв., каза още Луков.

Във Варна ще дойдат много инвестиции за инфраструктурни обекти, ако градът приеме домакинството на европейска столица на културата през 2019 г. "Плодовете от тези инвестиции ще ги берем десетилетие напред. От варненци се иска само ентусиазъм и убеденост, че ще спечелим надпреварата", добави Луков.









Зареждане! Моля, изчакайте ...

Все още няма коментари към статията. Бъди първият, който ще напише коментар!
ИЗПРАТИ НОВИНА
Актуални теми
Серия от трусове в Турция
ТВ и шоу сезон 2025/2026 г.
Футбол - други
Първа лига, сезон 2024/2025
Колективната отбрана на Европа
назад 1 2 3 4 5 напред
Абонамент
Абонирайте се за mail бюлетина ни !
Абонирайте се за нашия e-mail и ще получавате на личната си поща информация за случващото се в Варна и региона.
e-mail:
Анкета
Ако днес имаше местни избори във Варна?
Аз съм гласувал/а за кмета и отново бих го подкрепил/а (75) 27%
Аз НЕ съм гласувал/а за кмета, но бих го подкрепил/а (21) 8%
Аз съм гласувал/а за кмета, но вече не бих го подкрепил/а (34) 12%
Аз НЕ съм гласувал/а за кмета и отново не бих го подкрепил/а (146) 53%

РАЗДЕЛИ:
Новини
Спорт
Справочник
Обяви
Потребители
ГРАДОВЕ:
Пловдив
Варна
Бургас
Русе
Благоевград
ЗА НАС:

За контакти:

тел.: 0888 53 26 24

novini@varna24.bg

За реклама:

тел.: 0887 45 24 24

office@mg24.bg

Екип
Правила
Статистика: