Спортните новини: Днес (0) | Вчера (2)
Черно море отпадна от Лига Европа
Автор: Екип Varna24.bg 18:43 / 06.08.2009Коментари (0)4588
© Михаил Дечев
 „Черно море” отпадна от турнира Лига Европа, след като загуби и втория си мач срещу холандския гранд ПСВ „Айндховен”. Варненци отстъпиха за втори път с 0:1, като тазвечершният реванш от третия предваритерелен кръг на надпреварата се игра пред пълните трибуни на стадион „Лазур” в Бургас. Наставникът на „моряците” Никола Спасов бе направил няколко промени в титулярния си състав в сравнение с първата среща, като този път дебют сред 11-те направи бразилецът Адемар, а останалите нови бяха Даниел Георгиев, Атанас Борносузов и  Милен Петков. Първото полувреме бе равностойно, като двата отбора трудно стигаха до чисти голови ситуации. Зъ съжаление на домакините, холандският тим реализира първото си по-сериозно положение. В 30-ата минута Карлос Салсидо центрира отляво към наказателното поле, където Мамуту Кулибали и Ола Тойвонен скочиха за първа топка. Кулибали бе притиснат и с глава си вкара автогол.  В самия край на първата част ПСВ остана с човек по-малко на терена. Заради брутално нарушение на българина Станислав Манолев срещу Мирослав Манолов, десният бек получи втори жълт картон. Футболистите на „Черно море” започнаха по-настъпателно през второто полувреме, като успяха да създадат и някои положения. В игра се появи Здравко Лазаров, който пораздвижи атаката на „зелено-белите”. След негово центриране от корнер в  51-ата минута Мирослав Манолов нацели напречната г
реда, след което топката падна около голлинията, но попадение нямаше.  В 54-ата минута Данчо Юруков се обърна много добре на точката на дузпата и шутира опасно, но Исаксон спаси. Малко по-късно Милен Петков стреля от 15 метра отново в ръцете на шведския вратар. В 70-ата минута отново Юруков имаше добра възможност, но Исаксон за пореден път бе на мястото си, избивайки в корнер удара му от фаул. Гостите пък не можаха да се възползват от хубава контраатака, която бе завършена от Тойвонен с удар миносоко над вратата. Така „моряците” отпаднаха от надпреварата , а в неделя отново в Бургас гостуват на местния Черноморец от първия кръг на А група.

„Черно море” – ПСВ „Айндховен” 0:1

„Черно море”: Пиргов, Адемар, Кулибали, Александров (81 Стоянов), М. Лазаров, М. Петков, Борносузов (65 Какалов), Д. Георгиев (48 Здр. Лазаров), Г. Илиев, Юруков, Манолов

ПСВ „Айндховен”: Исаксон, Салсидо (89 Петерс), Симонс, Тойвонен, Амбрабат (46 Бакал), Енгелаар (46 Уитенс), Афелай, Джуджак, Ойер, Марселис, Манолев

Голмайстор: Кулибали (30 авт.)

Жълти картони: Кулибали, Борносузов, Александров; Исаксон, Манолев, Ойер

Червен картон: Манолев (44)

Съдия: Торстен Кинхьофер