Никола Спасов: Със страх голям футбол не се играе
Автор: Екип Varna24.bg 00:04 / 07.08.2009Коментари (0)750
© Михаил Дечев
Наставникът на Черно море Никола Спасов остана разочарован от днешната загуба от ПСВ Айндховен - 1-0. Треньорът на моряците заяви, че неговите футболисти не са по-слаби от холандските си колеги, но липсата на самочувствие е изиграла лоша шега на българския отбор.

"Момчетата се раздадоха на 100% и много искаха победата, но липсата на достатъчно самочувствие от тяхна страна ни попречи да постигнем нещо повече в този двубой. Жалко, че така и не успяха да повярват, че не са по-лоши футболисти от играчите на ПСВ. Вярно е, че нямахме и късмет в този мач, но в крайна сметка фортуна в повечето случаи е на страната на по-уверения отбор. Истината е, че подходихме доста плахо и затова късметът не беше с нас. Той просто трябва да се заслужи. Яд ме е, че не успяхме да се възползваме от численото превъзходство и лошия старт на холандците в двубоя. Виждате, че вече трета година губим по един и същ начин. От Сампдория преди две години паднахме с автогол във Варна, а там ни вкараха в 90-ата минута. След това срещу Щутгарт ни изравниха в самия край с много случаен гол. Тази година е същата работа - там паднахме в 93-ата минута, а тук с автогол", заяви Никола Спасов.