Спартак започна с 2:0 над Калиакра
Автор: Екип Varna24.bg 21:07 / 07.08.2009Коментари (0)2492
© Impact Press Group
„Спартак” (Варна) започна с победа новия сезон в Източната „Б” група „Соколите” надиграха с 2:0 у дома „Калиакра” с попадения на Иван Найденов от дузпа и Тони Костадинов.
Варненци имаха тотално надмощие през първото полувреме. Първо Михаил Аврионов нацели страничната греда от пет метра, а след това удар на Найденов мина встрани от вратата. В 24-ата минута Ангел Стойков навлезе в наказателното поле, където бе бутнат в гръб от защитник на каварненци, заради което съдията Красимир Ангелов отсъди дузпа. Найденов бе безкомпромисен от бялата точка и домакините поведоха с 1:0. Последваха две много опасни ситуации за „соколите”, които бяха пропуснати от Георги Бижев и Мишо Аврионов съответно с крак и глава в 34-ата и 38-ата минута.
В началото на второто полувреме обаче „Калиакра” се размина на три пъти с попадение във варненската врата. В 52-ата минута Делчо Стоилов стреля с глава, Свилен Симеонов изби, след което Иван Петков също с глава прати топката в аут. Малко по-късно пък Милен Бонев от пряк свободен удар намери вратата, но Симеонов бе на мястото си. Каварненци претендираха и за дузпа в 58-ата минута, като бурната реакция на Иван Райчев бе наказана с жълт картон от арбитъра. Варненци пропуснаха да удвоят разликата чрез Димитър Воденичаров, чийто удар с глава в 79-ата минута отиде в аут. Така се стигна до 86-ата минута, в която Димитър Воденичаров тръгна на контраатака отдясно и намери непокрития Тони Костадинов. Първият удар на полузащитника бе спасен от Николай Лазаров, но при втория топката се оплете в мрежата за крайното 2:0.
След срещата, точно преди пресконференцията, общинският съветник и кандидат-купувач на „Спартак” Неделчо Михайлов в телефонен разговор с наставника Атанас Атанасов му обеща премия от 1100 лева за отбора – по 300 за двамата голмайстори и 500 за вратаря, тъй като не е пуснал гол. Атанасов уточни, че премията ще се разпредели между целия отбор.

„Спартак” – „Калиакра„ 2:0
„Спартак”: Симеонов, Пенев, Жеков, Юри Иванов, Б. Илиев, Стойков, Т. Костадинов, Бижев, Найденов (Г. Костадинов), Драголов (75 Боев), Аврионов (60 Воденичаров)
„Калиакра”: Лазаров, Гр. Иванов (68 Хасанов), Д. Димитров, Ант. Димитров, Флоров, Ив. Петков (84 Важаров), Кателиев, Райчев, Стоилов (77 Кючуков), Садула, Бонев
Голмайстори: Ив. Найденов (24 д), Т. Костадинов (86)
Жълти картони: Стойков; Райчев