Нищо ново под слънцето! И Русия ни би на волейбол!

Автор: Стойчо Генов
16:02 / 17.06.2021
1630
Мъжкият национален отбор на България записа загуба №10 във Волейболната лига на нациите. Избраниците на селекционера Силвано Пранди отстъпиха на Русия с 0:3 (17:25, 22:25, 17:25) гейма в трети мач от четвъртия уикенд в Римини (Италия).

Така нашите останаха на 14-о място във временното класиране със 7 точки (2 победи, 10 загуби). Волейболистите на Русия пък изскочиха на трета позиция с 26 точки (8 победи). Зад нас са единствено Нидерландия (2 победи и 6 точки) и Австралия (1 победа и 2 точки).

България игра в състав: Светослав Станков, Радослав Парапунов, Мартин Атанасов, Аспарух Аспарухов, Николай Колев, Стефан Чавдаров – Владислав Иванов-либеро (Владимир Станков, Денис Карягин).

Най-резултатен за нашите бе Аспарух Аспарухов с 10 точки. Още 9 реализира Мартин Атанасов, а със 7 завърши Николай Колев.

Следващият мач на България в Лигата на нациите е на 21 юни (понеделник) срещу Япония.