България домакин на Балканиада, шампионът печели квота за Евро 2022

Автор: Стойчо Генов
09:07 / 16.12.2021
1357
България ще бъде домакин на Балканско първенство - квалификация за Европейското първенство по волейбол за юноши до 18 години. Турнирът ще се проведе от 12 до 16 януари 2022 г. в спортна зала "Левски София".

Съперници на отбора, воден от Виктор Карагьозов, ще бъдат националните тимове на Сърбия, Турция, Румъния, Гърция и Черна гора. Победителят в турнира ще получи директна квота за Европейското първенство през следващата година, което ще се проведе в Грузия между 9 юли и 18 юли.

Българската федерация по волейбол подсигури домакинството на шампионата, разчитайки, че младите ни национали ще имат големи шансове за класиране на еврофиналите и заради подкрепата на българската публика.

През лятото на 2021 г. тимът на Виктор Карагьозов завърши на пето място на Европейското първенство до 17 г.