Спортните новини: Днес (1) | Вчера (0)
Волейболният марица би Спартак (Варна) с 3:1
Автор: Екип Varna24.bg 18:44 / 06.02.2010Коментари (0)368
Волейболистките на Марица спечелиха 10-тата си победа в първенството, след като днес обърнаха с 3:1 варненския Спартак Интерком груп в мач от 11-ия кръг на шампионата в женския волейелит.

Маричанки бяха видимо подценили по-младите от тях съпернички от Варна и затова не достигната толкова леко до успеха, както се очакваше.

В І гейм пловдивчанки постоянно водеха в резултата, но варненки не само успеха да изравнят за 15:15, но и за първи път да поведат р резултта с 16:15. Маричанки обаче показаха класа и затвориха гейма с 25:20. Във втората част нещата се повториха на площадката, където маричанки отново наивно допуснаха подценяване. От това се възползваха гостенките, които на бърза ръка поведоха с 8:4, а после с 12:7.

Домакините изравниха за 13:13 и 20:20, но в после изпуснаха инциативата и допуснаха варненки да им измъкнат гейма с 25:23.
В ІІІ маричанки отново тръгнаха лошо, пуснаха Спартак да им поведе с 5:2, но след това се окопитиха и обърнаха резултата за 11:7. До края на частта жълто-сините не допуснаха изненада и бавно и методично трупаха точка след точка - 16:10, 20:16, за да вземат гейма 25:23. В четвъртата част маричанки се стегнаха и заиграха на пълни обороти, с което стана видно че разликата в класите е очевидна. Кършиякалийки дръпнаха с 9:3 и 12:4, а след това постоянно държаха преднината от по десетина точки до края на гейма - 14:4, 17:7 до 21:8, за да финишират с победното 25:11.

С най-много точки за маричанки се отличиха Диана Малинова, Ани Маринова и Марина Ковачева.